Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

DÜNYAYI AYDINLATAN KADINLAR

Vali Ünlüer mesajında, toplumların mutluluğu ve huzuru için vazgeçilmez bir rol oynayan, sevgi ve fedakarlıkla dünyayı aydınlatan kadınların bu özel gününü kutladı. "Emekleri ve yüreklerinde taşıdıkları sevgi ile hayatımıza anlam katan kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü'nü yürekten kutluyorum" dedi.

UYGAR TOPLUMLARDA KADININ YERİ

Vali Ünlüer, kadınlara duyulan saygının, bir toplumun uygarlık düzeyinin en belirgin işaretlerinden biri olduğunu vurgulayarak, kadınların hayatın her köşesinde gösterdikleri çaba ve duyarlılıkla geleceği şekillendiren nesillerin yetişmesinde kilit bir role sahip olduklarını belirtti.

KADINLARA OLAN İNANÇ

Kahramanmaraş Valisi, "Cennetin annelerin ayakları altında olduğuna inandığımız bir kültürden geliyoruz. Bu bilinçle, kadınların hayatın her alanında etkin rol alabilmeleri için gerekli koşulları oluşturmak, her türlü ayrımcılıkla mücadele etmek bizim en önemli görevimizdir" ifadelerini kullandı.

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE KADIN KAHRAMANLAR

Ünlüer, tarihte ve günümüzde ülkenin bağımsızlığı ve geleceği için ön saflarda mücadele eden, başarılarıyla örnek teşkil eden kadınlarla gurur duyduklarını ifade etti.

Kahramanmaraş'ta dehşet: Ölen 4, öldüren 14 yaşında Kahramanmaraş'ta dehşet: Ölen 4, öldüren 14 yaşında

KADINLARA SAYGI VE DESTEK

Kadınların saygı görmesinin, toplumsal değerlerin, geleneklerin ve tarihin temel taşı olduğunu belirten Vali, kadına yönelik şiddet ve baskının sadece bir ülkenin değil, tüm dünyanın meselesi olduğunu, adaletsizliklere karşı her bireyin kadınların yanında durması gerektiğini vurguladı.

GELECEĞİN İNŞASINDA KADINLARIN ROLÜ

Vali Ünlüer, ülkeye hizmet eden, gençlere örnek olan, geleceğe karşı güçlü duruş sergileyen kadınların, ilerleyişteki en büyük güvence olduğunu belirtti. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, fedakarlığın sembolü olan kadınları kutlayarak, tüm kadınlara sevgi, saygı ve hürmetlerini sundu.