Emniyet müdürü Cebeloğlu’ndan olayla ilgili ilk açıklama

Kahramanmaraş’ta hareketli saatlerin yaşandığı olayla ilgili ilk resmi açıklama Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu’ndan geldi. Cebeloğlu olayda ağır yaralanan polis memurunun şehit olduğunu kaçan saldırganın ise yakalama çalışmasının devam ettiği öğrenildi.

Emniyet müdürü Cebeloğlu’ndan olayla ilgili ilk açıklama

Bugün Milli Egemenlik Caddesi üzerinde bulunan bir otelde bir şahsı gözaltına almak isteyen polis memurlarına ateş açıldı. Olayda bir polis memuru şehit bir polis memuru da yaralandı.

Olayla ilgili ilk resmi açıklamayı Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu yaptı; “03.12.2020 günü saat 11.00'da Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından cinayetten aranan bir şahsın yakalanmasına yönelik çalışma sürdürüldüğü esnada, Aranan Muhammet Karataş'ın (22 yaş, Şarkikaraağaç doğumlu, Antalya'dan aranıyor) eskaline uygun bir şahsın İsmerpaşa Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi civarında olduğunu bölgede yapılan kamera çalışmaları ile tespit ederek  bölgeye yoğunlaşılmış, şahsın eskaline uygun kişinin Kalaylıoğlu otelde kaldığı bilgisi ile 3. Katta bulunan Otel odasına Cinayet ekipleri intikal ettiğinde, üst kat merdiven boşluğundan polislere doğru ateş açılmış, 1'i ağır 2 polis Memuru silahla yaralanmıştır. Olay yerinden kaçan faili yakalama çalışması devam etmektedir. Ağır yaralı olan polis memurumuz hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Başımız sağolsun. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63