Türkiye'nin yüreğini sızlatan bir haber, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinden gelmişti. Şehit olan Müslüm Özdemir'in, Kahramanmaraş'ta yaşayan depremzede ailesinin çadırda hayatını sürdürdüğü öğrenilmiş ve bu durum geniş çapta yankı bulmuştu. Ancak, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin son açıklamasıyla birlikte bu hüzünlü hikaye, umut dolu bir sona erişiyor.

YENİ EVİN MÜJDESİ VERİLDİ

Bakan Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla, şehit Müslüm Özdemir'in ailesine verilecek olan yeni evin müjdesini duyurdu. Kahramanmaraş'ta depremden zarar gören ve bir süredir çadırda yaşam mücadelesi veren ailenin, artık sıcak bir yuvaya kavuşacağını belirtti. Özhaseki, şehit ailesi için inşa edilen evin tamamlandığını ve bu hafta içerisinde eşyalı bir şekilde teslim edileceğini açıkladı.

AK Parti Adayı Mehmet Beşen, Kahramanmaraş Belediye Meclis Başkanvekili Seçildi AK Parti Adayı Mehmet Beşen, Kahramanmaraş Belediye Meclis Başkanvekili Seçildi

Bakanın paylaşımında, "Sözümüzü tutmanın huzuru içindeyiz. Kahramanmaraşlı şehidimiz, Müslüm evladımızın ailesinin evi hazır, inşaatını bitirdik. Evimizi bu hafta eşyaları hazır bir şekilde teslim edeceğiz inşallah. Hayırla, sağlıkla otursunlar. Müslüm evladımızın da mekanı cennet olsun. Rabb'im cennetinde Peygamber Efendimize komşu eylesin. Şehitlerimizin emanetlerine gözümüz gibi bakmaya devam edeceğiz." ifadelerine yer verdi.