Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat depremlerinin ardından şehrin imar ve inşası noktasında büyük bir çaba sarf ederek, bölgenin dönüşümünü hızlandırıyor.

BÜYÜK DÖNÜŞÜM PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Son gelişmeye göre, Azerbaycan Devleti tarafından Onikişubat ilçesi Hayrullah Mahallesi'nde hayata geçirilecek olan büyük bir dönüşüm projesi, Sandalzade Bulvarı'nın 27 Ekim Cuma gününden itibaren trafiğe kapatılmasını gerektiriyor.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Hayrullah Mahallesi'nde inşa edilecek bin bağımsız bölümden oluşan mahalle, bölgeye önemli bir değişim getirecek. Ancak bu inşaat projesi nedeniyle Sandalzade Bulvarı'nın kapatılması, şehirdeki trafiği etkileyecek. Ulaşım Dairesi Başkanlığı, bu önemli değişiklikle ilgili şu açıklamayı yaptı:

Kahramanmaraş'ta insanlık ölmemiş dedirten olay! Kahramanmaraş'ta insanlık ölmemiş dedirten olay!

"27 Ekim Cuma gününden itibaren Sandalzade Bulvarı, Hayrullah Mahallesi'nde hayata geçirilecek kalıcı konutların inşası nedeniyle trafiğe kapatılacaktır. Bu süreçte trafikte herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmaması için sürücülerimizden trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmelerini rica ediyoruz.

ALTERNATİF GÜZERGÂHLARI KULLANMAK ÖNEMLİ

Ulaşımda alternatif güzergâhların kullanılmasının önem taşıdığını belirtmek isteriz." Sandalzade Bulvarı'nın geçici olarak kapatılması, dönüşüm projesinin başarılı bir şekilde tamamlanması için gereken bir önlem olarak kabul ediliyor. Şehrin sakinleri ve sürücüler, bu süre zarfında ekstra dikkatli olmalı ve trafik işaretlerine uymalıdır. Aynı zamanda, alternatif güzergâhları kullanarak trafiği rahatlatmak da herkesin sorumluluğundadır."