Kahramanmaraş'ta uçurum faciası: Yaralı var Kahramanmaraş'ta uçurum faciası: Yaralı var

Şehrin duayen gazetecilerinden Ali Eskalen ile Serdar Erdoğanyılmaz’ın hazırlayıp sunduğu Artı-Eksi Programında yine Kahramanmaraş’ın sorunları masaya yatırıldı. Ak Parti İl Başkanının hala atanamadığı şehirde halkın şehir adına en büyük güvendiği ismin Fırat Görgel olduğu belirtildi.

Gazeteci Ali Eskalen ile Araştırmacı-Yazar Serdar Erdoğanyılmaz’ın hazırlayıp sonduğu Artı-Eksi Programında Kahramanmaraş siyasetinin iç çekişmesi bir kez daha gündeme getirildi.

Yıllardır siyasette dönen ayak oyunlarının şehre zarar verdiğini hatırlatan Eskalen, sahadan ve halktan aldığı notlarda siyasetin içerisinde halkın güvendiği ve umut duyduğu tek ismin Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel olduğunu söyledi.

Başkonuş’ta sezon finaline giren Artı-Eksi programında şehir siyaseti masaya yatırıldı. 22 yıldır başarılı olduğu Kahramanmaraş’ta hala bir il başkanının atanamamasının da düşündürücü olduğuna vurgu yapan Gazeteci Ali Eskalen bu durumu sert sözlerle eleştirdi.

İşte Ali Eskalen’in sert eleştirilerinden satır başları;

Bayramlaşmaya gittiğimizde bayramlaşmaya gelmeyen vekiller vardı. Bazı şeyleri iyi düşünmek gerek. Bir de gerçekten Kahramanmaraş'tan evladı olanların bu şehirde vekil olması gerekiyor. Şu anda siyaset anlamında şunu söyleyeyim halkın tek umudu Fırat Görgel'dir. Gerek uygun olmayan alanlar ve gerekse şehrin dizaynı konusunda da tek güvendiği kişi Fırat Görgel'dir. AK Parti, bu siyasetle Fırat Görgel haricinde başka adayı da aday gösterseydi Büyükşehir'i de kaybetmişti. 

SİYASİ AYAK OYUNLARINI BIRAKALIM

Şimdi siz;  “sorun çözeceğim” diyorsunuz, “pozitif veya olumlu olalım” diyorsunuz. Daha bir il başkanını oturtamıyorsunuz. Ne diyoruz bizim 3'lü saç ayağına ihtiyacımız var. İyi bir Valimiz, iyi bir Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Ve iyi bir il başkanımız olsun. Sorunlarımızı çabuk çözelim. Ancak il başkanı da il başkanı seçmek için il başkanı seçmeyelim. Şu siyasi ayak oyunlarını bırakalım artık. Lütfen deprem sonrasındaki süreçteki dönemde Kahramanmaraş'ı düşünerek bir şeyler yapalım. Benim adamım olsun mantığıyla hareket etiğiniz zamanda sorunları çözemiyoruz.

ANKARA’YI İYİ BİLEN BİR İL BAŞKANI OLMALI

Şimdi belediye seçimlerinde ne oldu? Sayın vekiller birçok belediye başkan adaylarını belirlemek için ağırlıklarını koydular. Şehri tanımadıkları için 22 yıllık AK Parti tarihinde en kötü belediye başkan adaylarını çıkardılar. Ve netice ortada. Kaybeden kim? Kaybeden Ak Parti mi? Hayır. Kaybeden Kahramanmaraş'tır. Siyaset de kaybetmedi, şehir kaybetti. Şimdi Ankara'yı bilen iyi bir ve güçlü il başkanımıza ihtiyacımız var. Kimsenin orada kölesi veya esiri olmayacak. Gerçek bir il başkanı olacak ki, bu şehir hak ettiği hizmeti alsın. Sizin söylediğiniz gibi umudunu yitirmesin hep pozitif baksın.

BU ŞEHİRİN EN BÜYÜK GÜVENCİ FIRAT GÖRGEL’DİR

Tekrar söylüyorum bu şehrin tek umudu Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel'dir, halktan aldığım, sahadan aldığım intiba budur, siyasetin içerisinde başka güvendiği kimse yok. Görgel, hem sorunlara hem Ankara'ya hakim, hem de şehrin evladı. Kahramanmaraş 22 yıldır iktidara en büyük desteği veren illerden biridir. Bir il başkanı seçemiyorsunuz. Bunun da siyasi çekişmelere kurban gitmemesi gerek. Senin adamın, benim adamım olmasın, şehre faydası olacak bir isim olsun yeter. 

Şunu kavramamız lazım; Hepimiz bir birimizi sevmek zorunda değiliz, hepimiz bu şehir için çalışmak zorundayız, herkes kendi işini yapmak zorunda. Bunu yaparsak bu şehir ayağa kalkar. 

HER ŞEYE ‘EVET’ DİYECEK BİR İL BAŞKANI OLMASIN

Milletvekillerinin önünde elini birleştirecek, her dediklerine ‘evet’ diyecek bir il başkanı ile siz başarılı olamazsınız. Getireceğiniz il başkanı Ankara’da da işleri yürütmek gerekir. Bir çok projenin takibi Ankara’da yapılmaktadır ve bunu gerçekleştirecek potansiyelde bir isim olmalı. Önceki gün 7 ilin il başkanı açıklanacaktı, bunlardan 6’sı açıklandı ve açıklanması gereken Kahramanmaraş beklemeye alındı. Siyasi iç çekişmeler

ERDOĞAN YILMAZ; GÜÇLÜ BİR İSMİN OLMASI ŞEHRİN MENFAATİNEDİR

Araştırmacı yazar Serdar Erdoğanyılmaz’da sonuna kadar Gazeteci Eskalen’in sözlerine katıldığını dile getirerek; “İyi bir Valimiz var, iyi bir Büyükşehir Belediye Başkanımız var, İyi birde İl Başkanımız olsunki, Ankara’da şehrimizi daha güçlü temsil etsin, sorunların çözümünde daha başarılı ve hızlı olsun” dedi.

Kaynak: Kanal46.com