Kahramanmaraş, 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremlerin ardından ağır hasarlı binalarla baş etmeye çalışıyor.

Şehirde tespit edilen 35 bin 229 ağır hasarlı bina ve bağımsız bölüm, iş makineleri ve patlayıcı kullanılarak yıkılıyor.

Şehir merkezindeki son durum ise dronlar aracılığıyla detaylı bir şekilde görüntülendi.

Kahramanmaraş'ta Dumanlar Kenti Kapladı, Soruşturma Başlatıldı! Kahramanmaraş'ta Dumanlar Kenti Kapladı, Soruşturma Başlatıldı!

YIKILAN BİNALARIN SAYISI 26 BİN 47'YE ULAŞTI

Yıkım çalışmaları devam ederken, 8 Kasım tarihinde ağır hasarlı binaların yıkımında gelinen rakam 23 bin 442 iken, 11 Aralık itibariyle bu sayı 26 bin 47'ye yükseldi.

Şehir genelindeki yıkımlar, metrekare bazında yüzdelik rakamlarda artışa neden oldu.

26-bin-47-agir-hasarli-bina-yikildi

DEPREMZEDENİN SESİ: "ÜLKEMİZ BÜYÜK BİR AFETTEN ÇIKTI"

Depremzede Gazi İslamoğlu, konuyla ilgili olarak, "Deprem konutlarının bir an önce tamamlanıp enkaz kaldırma çalışmalarının da tamamlanmasını isteriz. Ancak ülkemiz büyük bir afetten çıktı. Yaralar sarılıyor, devletimize büyük bir yüktür. Vatandaşlarımızdan biraz daha hoşgörülü olmasını istiyorum" ifadelerini kullandı.

UMUT DOLU BİR BAKIŞ: "NE KADAR HIZLI OLUNURSA O KADAR İYİ OLUR"

Mehmet Taş ise, şehir merkezindeki çalışmaları olumlu bir şekilde değerlendirerek, "Şu an şehir merkezinde çalışmalar çok güzel, ekipler tam kapasiteyle çalışıyor. Hayırlı olsun. Ben de enkazdan çıktık, evimiz yıkıldı. İnşallah her şey güzel olur. Ne kadar hızlı olunursa, o kadar iyi olur" şeklinde konuştu.