Şehirlerarası otobüs taşımacılığı sektöründe emekli olan Türk vatandaşlarına müjde! Resmi Gazete'de yayımlanan geçici bir düzenlemeyle, emekli olduğunu belgeleyen vatandaşlara belirli bir tarife üzerinden yüzde 20 indirim uygulanacak.

İNDİRİM DETAYLARI

Resmi Gazete'de yayımlanan geçici maddede belirtilenlere göre, 31 Aralık 2024 tarihine kadar geçerli olmak üzere, emekliliklerini ilgili mevzuata uygun şekilde belgeleyen Türk vatandaşlarına yönelik indirim uygulanacak. Bu indirim, B1 veya D1 yetki belgesi sahipleri tarafından düzenlenen yolcu biletlerinde geçerli olacak ve belirtilen ücret tarifesi üzerinden yüzde 20 olarak hesaplanacak.

Kahramanmaraş rotasını oraya çevirdi! Doğanın cömert armağanı... Giden eve dönmek istemiyor Kahramanmaraş rotasını oraya çevirdi! Doğanın cömert armağanı... Giden eve dönmek istemiyor

UYGULAMA VE CEZA

Geçici hükümde ayrıca, belirtilen indirim oranına uymayan yetki belgesi sahiplerine karşı da tedbirler alındı. Bu kapsamda, düzenlenen maddenin ihlal edilmesi durumunda, 56 ncı maddenin on birinci fıkrasında belirtilen miktar kadar uyarma verilecek.

Editör: İsa Aslantaş