Kahramanmaraş'ta, kış mevsiminin getirdiği soğuklarla birlikte insanların başvurduğu "gripsavar" adı verilen atom içeceği, halk arasında büyük ilgi görüyor. Bu içecek, bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve gribal enfeksiyonlardan koruduğu düşünülerek tercih ediliyor.

İlaç firmasından önemli karar: Bir grup ilacın satışı durduruldu İlaç firmasından önemli karar: Bir grup ilacın satışı durduruldu

ESNAF YETİŞEMİYOR: TALEP PATLAMASI

Kahramanmaraşlı esnaflar, gripsavar atomu hazırlama konusunda talebin patlamasıyla başa çıkamıyor. Soğuk havalarda bağışıklık sistemini güçlendiren bu içeceğe olan talebin her geçen gün arttığını belirten esnaflar, siparişleri yetiştirmekte güçlük çekiyor.

gripsavar-icecegi-kis-aylarinin-vazgecilmezi-oldu

DOĞAL İÇERİK, GÜÇLÜ ETKİ

Gripsavar atomu, içeriğinde nar, portakal, limon, greyfurt, havuç gibi mevsim meyvelerini barındırıyor. Bu doğal içecek, yüksek C vitamini ve fitokimyasallar içerdiği için bağışıklık sistemini güçlendirici etki sağlıyor.

"ANTİBİYOTİĞE HAYIR, GRİPSAVARA EVET"

Esnaf Ökkeş Kaplan, yapılan bu doğal içeceğin antibiyotiklere tercih edildiğini belirtiyor. Kaplan'a göre, vatandaşlar sağlıklı ve doğal içecekleri tercih ederek ilaçlardan uzak durmayı tercih ediyorlar. Kış aylarının gelmesi ve salgın hastalıkların artmasıyla birlikte gripsavar atomuna olan talep daha da yükseliyor.

kis-aylarinin-vazgecilmezi-gripsavar-icecek-kapis-kapis-satiliyor

Bu şekilde, Kahramanmaraş'ta doğal içecek olan gripsavar atomu, insanların sağlığını korumak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için vazgeçilmez bir tercih haline gelmiş durumda.