Sabah saatlerinde İstanbul’dan ve Ankara’dan kalkan destinasyonu Kahramanmaraş olan uçaklar yine yolcularını mağdur ederek komşu il Gaziantep’e iniş yaptı. Bu duruma yolcular büyük bir tepkiyle karşılık verdi.

6 Şubat Depremlerinin yıldönümü sebebiyle Kahramanmaraş’ta ziyaretlerde bulunacak olan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan’da Gaziantep’e iniş yapan uçakta yer alıyordu.

Adalet yerini bulacak mı? Ezgi Apartmanı davasında flaş gelişme! Adalet yerini bulacak mı? Ezgi Apartmanı davasında flaş gelişme!

Genel Başkanını karşılamak için Kahramanmaraş Havaalanı’na giden DEVA Partisi Heyeti, büyük bir şok yaşayarak uçağın ineceği Gaziantep’e hareket etti.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu, Kahramanmaraş Havaalanı’nın yetersizliklerinin bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi. 

“KAHRAMANMARAŞ BU SORUNU YILLARDIR YAŞIYOR”

Siyasetin ilgisizliği sebebiyle Kahramanmaraş’ın bu sorunu yıllardır yaşadığına dikkat çeken Karatutlu, sorunların hala devam etmesini kınadı. Karatutlu; “Sabahtan bu yana Kahramanmaraş’a inmesi gereken 2 uçak Gaziantep’e indi. Maalesef ki havaalanına yapılan yatırımın yetersizliğini Kahramanmaraş olarak yıllardır yaşıyoruz. Siyasetin ilgisizliği sebebiyle yıllarca daha yaşayacağız gibi gözüküyor. Kahramanmaraş ile Gaziantep arası 70 kilometre. Hava durumu hemen hemen aynı olmasına rağmen uçaklar oraya inebiliyor. Kahramanmaraş’a inemiyor. Biz depremin birinci yıl dönümünde bu tür eksikliklerin hala devam etmesini kınıyoruz ve Kahramanmaraş’ın havaalanı sorununun bir an önce çözülmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.