Kahramanmaraş'ta şehir merkezini saran bir sorun var: Kaldırımlar işgal altında! Araçlar ve esnaflar tarafından işgal edilen kaldırımlar, yayaları yola çıkmaya ve hem kendilerini hem de trafik akışını tehlikeye atmaya zorluyor.

KALDIRIMLAR YAYALARA AİT

Vatandaşlar, özellikle kadınların kaldırımlarda yürümekte büyük zorluk çektiğini ve modern şehircilik anlayışına aykırı bu durumun yaya haklarının gasp edilmesi anlamına geldiğini dile getiriyor. Kaldırım işgalcilerine tepki gösteren vatandaşlar, "Kaldırımlar yayalarındır, park yeri veya depo değildir!" diyerek yetkililerden çözüm talep etti.

Kahramanmaraşlılar Dikkat: Dulkadiroğlu, Onikişubat, Pazarcık Ve Türkoğlu İçin Önemli Uyarı Kahramanmaraşlılar Dikkat: Dulkadiroğlu, Onikişubat, Pazarcık Ve Türkoğlu İçin Önemli Uyarı

HAVALAR ISINDI, SORUNLAR ARTTI

Havaların ısınmasıyla birlikte kaldırımlar esnafların masa ve sandalyeleri ile satışa sundukları ürünlerle dolup taşıyor. Yaya kaldırımlarında yürümek adeta imkansız hale gelirken, vatandaşlar yetkililerden acil çözüm bekliyor.

ZABITA DENETİMLERİ

Kaldırım işgallerini engellemek için zabıtalar tarafından denetimler yapılmasına rağmen, bu denetimlerin yetersiz kaldığı ve sorunun çözülemediği ifade ediliyor. Vatandaşlar ve duyarlı esnaf, kaldırım işgallerine kalıcı bir çözüm bulunmasını istiyor.