Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehri adeta bir çiçek bahçesine dönüştürmek için hummalı bir çalışma yürütüyor.

Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü ekipleri, kentin kavşaklarını, bulvarlarını ve refüjlerini begonya, petunya, papatya, sardunya, kadife çiçeği, horozibiği, vapurdumanı, lale, menekşe ve rozet çiçeği gibi rengarenk çiçeklerle donatıyor.

Kahramanmaraş Doğu Anadolu Bölgesi oldu da bizim mi haberimiz yok! Pes dedirten haber Kahramanmaraş Doğu Anadolu Bölgesi oldu da bizim mi haberimiz yok! Pes dedirten haber

Çiçek Dikimi (6)

Bu çalışmalarla hem kentin estetiği güzelleşiyor hem de vatandaşlara görsel bir şölen sunuluyor.

PEYZAJ UYGULAMALARIYLA KENT ESTETİĞİ ARTTIRILIYOR

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, kent estetiğini geliştirmek için peyzaj çalışmalarının durmaksızın devam ettiği ifade edildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Şehrimizin daha güzel ve estetik bir görünüme kavuşması için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda parklarımızın yanı sıra kavşak, bulvar ve refüjleri de çiçeklerle donatarak şehrimize renk katıyoruz. Bu çalışmalar hem kentimize değer katıyor hem de vatandaşlarımızdan da büyük beğeni topluyor."

Çiçek Dikimi (5)

VATANDAŞLAR ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

Deprem sonrasında gerçekleştirilen peyzaj çalışmalarından büyük memnuniyet duyan vatandaşlar da bu çalışmaları takdir ediyor. Bir vatandaş şunları söyledi:

"Şehrimiz depremden sonra adeta yeniden doğuyor. Binalarımızın yanı sıra parklarımız ve yeşil alanlarımız da güzelleşiyor. Bu çalışmalar sayesinde şehrimiz daha da güzel ve yaşanabilir bir hale geliyor."

Çiçek Dikimi (3)

Çiçek Dikimi (4)

Çiçek Dikimi (1)

Çiçek Dikimi (2)

Editör: İsa Aslantaş