Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında şehirde olumsuz hava koşullarının yol açabileceği olası aksaklıkları önlemek için Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) öncülüğünde bir hazırlık toplantısı düzenledi.

Toplantıya, şehirdeki çeşitli paydaş kurumların temsilcileri de katıldı.

Kahramanmaraş'taki "ölüm yolu" için önlem alınması çağrısı Kahramanmaraş'taki "ölüm yolu" için önlem alınması çağrısı

KIŞA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI TÜM ALANLARDA DEVAM EDİYOR

Şehir genelinde altyapıdan temizliğe, üstyapıdan ulaşıma tüm alanlarda faaliyetlerini aralıksız sürdüren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, hava olayları nedeniyle kış aylarında şehirde meydana gelebilecek aksamalara mahal vermemek için de hazırlıklarını hızlandırdı.

kahramanmarasta-kisa-hazirlik-toplantisi-yapildi

TOPLANTIDA KIŞA HAZIRLIK KONULARI ELE ALINDI

Toplantıda, kış aylarında yaşanabilecek muhtemel sorunların önceden tespit edilmesi ve önlemlerin alınması, iş bölümünün yapılması, aşırı yağışlar nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara hızlı ve etkin müdahalenin sağlanması, olası hasarın en aza indirilmesi, kar temizleme ve tuzlama operasyonları için araç ve ekiplerin yerleştirileceği bölgeler gibi bir dizi konu ele alındı.

İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

Toplantıda sunulan bilgilere göre, İtfaiye Daire Başkanlığı olarak 410 personel, 80 araç, 42 dalgıç pompa ve 42 jeneratörle her türlü olumsuz duruma karşı hazırlıklar tamamlandı.

Bu önlemler, kış aylarında şehirde meydana gelebilecek olumsuzlukların etkilerini en aza indirme amacını taşıyor.