Türk edebiyatının önemli isimlerine ev sahipliği yapmış Kahramanmaraş, bu sefer üç büyük değerinin anısına anlamlı bir etkinlik düzenliyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği şiir dinletisi, 7 Haziran Cuma günü Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

ŞİİR DİNLETİSİNDE ANLAMLI BULUŞMA

İbrahim Sadri'nin katılımıyla gerçekleşecek olan şiir gecesi, edebiyatseverleri bir araya getirecek. Cahit Zarifoğlu, Abdurrahim Karakoç ve Mevlana İdris, bu özel etkinlikte unutulmaz eserleriyle yâd edilecek. Etkinlik, saat 20.00’de başlayacak ve tüm Kahramanmaraş halkı bu kültürel ziyafete davetli.

EDEBİYATIN KALBİ KAHRAMANMARAŞ'TA ATACAK

Karacaoğlan’dan Ahmet Kuddusi’ye, Necip Fazıl’dan Nuri Pakdil’e, Âşık Mahzuni Şerif’ten Adil Erdem Bayazıt’a kadar birçok önemli ismi Türk Edebiyatı’na kazandırmış olan Kahramanmaraş, bir kez daha edebiyatın kalbi olacak. Şiir dolu bu gece, katılımcılara unutulmaz anlar yaşatacak.

Şiir Dinletisi

KAHRAMANMARAŞLILARA ÖZEL DAVET

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği bu anlamlı etkinlikte, hem şairlerin unutulmaz eserleri yeniden hayat bulacak hem de şiir tutkunları bir araya gelecek. Kahramanmaraşlıların yoğun ilgi göstermesi beklenen bu etkinlik, kentin kültürel zenginliğine katkı sağlayacak.

MEHMET AKİF ERSOY KÜLTÜR MERKEZİ'NDE ŞİİR ZİYAFETİ

7 Haziran Cuma günü Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenecek şiir dinletisi, saat 20.00’da başlayacak. Bu özel geceye tüm şiir severler davetli. Şiirle dolu bir akşam yaşamak isteyenler, bu etkinliği kaçırmamalı.

‘Ben doğa sevmem’ diyen bile hayran kalıyor! Kahramanmaraş'ın en güzeli: Giden hemen orada kalıyor ‘Ben doğa sevmem’ diyen bile hayran kalıyor! Kahramanmaraş'ın en güzeli: Giden hemen orada kalıyor

(Haber: Yavuz Tozan)

Editör: İsa Aslantaş