Büyükşehir, Afşin Mezarlığını Bakıma Aldı Büyükşehir, Afşin Mezarlığını Bakıma Aldı

Kahramanmaraş, kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte trafik düzenlemelerine gidiyor.

Kar ve don olaylarının yarattığı tehlikelerle başa çıkmak için alınacak önlemler kapsamında, 1 Aralık itibarıyla kış lastikleri zorunlu hale getirilecek.

Kış lastiği kullanmayan sürücüler, bu kurallara uymadıklarında bin 152 TL ceza ödemek zorunda kalacaklar.

KIŞ LASTİĞİ KURALI NE ZAMAN YÜRÜRLÜĞE GİRİYOR?

Kahramanmaraş'ta kış lastiği zorunluluğu, her yıl yolcu ve yük taşıyan araçlar için 1 Aralık'ta başlayacak ve 1 Nisan'da sona erecektir. Şehirlerarası yollar üzerinde yolcu ve yük taşıyan araçlarında kış lastiği kullanmayan sürücülere 1152 lira para cezası uygulanacak.

trafik-cezasi-kanal46

KIŞ LASTİĞİ ZORUNLULUĞU HANGİ İLÇELERDE GEÇERLİ?

Kahramanmaraş'ta kış lastiği zorunluluğu, kırsal alanda veya özellikle soğuk ve yüksek rakımlı ilçelerde yürürlükte olacak.

Bu ilçeler şunlardır: Andırın, Göksun, Afşin, Elbistan, Ekinözü, Nurhak, Çağlayancerit ilçelerinin genelinde, Dulkadiroğlu İlçesi kırsalında bulunan Bertiz bölgesi ve Çağlayancerit yolu üzerinde kalan kesimde, Onikişubat İlçesi kırsalında bulunan Suçatı, Fırnız, Kaynar, Çukurhisar, Ilıca, Süleymanlı hattı, Döngel ve Tekir bölgesinde, Andırın yol ayrımından sonraki kesimde Yenicekale ve Başkonuş hattında, Hacılar İlk ve Ortaokulu hattında öğrenci taşımacılığı yapan Taşımalı Eğitim kapsamındaki okul servislerinde 1 Aralık 2021 ile 1 Nisan 2022 tarihleri arasında geçerli olacaktır.

Bu bölgelerde kış lastiği kullanma zorunluluğu bulunmaktadır.