Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımada konforu ve çevre dostu ulaşımı ön plana çıkararak filosuna 10 adet hibrit otobüs kazandırdı. Son teknolojiyle donatılmış bu otobüsler, şehrin birçok noktasına seferler düzenleyerek vatandaşlara keyifli ve sürdürülebilir bir ulaşım imkanı sunuyor.

Kahramanmarasin Ilk Hibrit Otobusleri Yollarda2

4 FARKLI GÜZERGAHTA HİZMET VERİYOR

Doğukent – KSÜ Avşar, Necip Fazıl Şehir Hastanesi – KSÜ Avşar, Sanayi – KSÜ Avşar ve Sular Hastanesi – KSÜ Avşar güzergahlarında çalışan hibrit otobüsler, her yaştan ve her ihtiyactan yolcuya hitap ediyor. Otobüslerin engelli erişimine uygun olması da önemli bir avantaj olarak öne çıkıyor.

Kahramanmaraş'ta feci kaza! İşçi servisi devrildi: Yaralılar var Kahramanmaraş'ta feci kaza! İşçi servisi devrildi: Yaralılar var

Kahramanmarasin Ilk Hibrit Otobusleri Yollarda1

VATANDAŞLAR MEMNUN

Şehrin ilk hibrit otobüslerini deneyimleyen vatandaşlar, konforundan ve sessiz çalışmasından oldukça memnun olduklarını dile getiriyorlar. Özellikle çevre dostu olması da büyük takdir topluyor.

Turan Akgün, “Son derece sessiz çalışan ve çevre dostu olan hibrit otobüsleri şehrimize kazandıran Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi.

Kahramanmarasin Ilk Hibrit Otobusleri Yollarda4

Haluk Akınbingöl, “Lise son sınıf öğrencisiyim. Hibrit otobüsler şehrimizde olabilecek en güzel toplu ulaşım araçlarından bir tanesi. Çevre dostu olması da çok önemli. Hibrit otobüslerle seyahat etme fırsatım oldu. Gerçekten son derece konforlu otobüsler. Şehrimiz için güzel hizmet” diye konuştu.

Mustafa Emre Karabulut ise, “Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğrenciyim. Hibrit otobüslerle seyahat etmek çok konforlu. Araçlar hem geniş hem de çok rahat. Hava kirliliğinin önüne geçme açısından da son derece güzel” ifadelerini kullandı.

Kahramanmarasin Ilk Hibrit Otobusleri Yollarda3

(Haber: Yavuz Tozan)

Editör: İsa Aslantaş