Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinin Şazibey Mahallesi'nde bulunan Ebrar sitelerinin yer aldığı bölgede, hafif hasarlı bir binada yangın çıktı. Olay, şehirde paniğe neden oldu. İtfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi sayesinde yangın kontrol altına alındı.

KGC'den Başkan Akpınar'a ziyaret KGC'den Başkan Akpınar'a ziyaret

YANGIN MAHALLİNE HIZLI MÜDAHALE

Yangın, bir vatandaşın ihbarı üzerine hemen harekete geçen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede kontrol altına alındı. Olay yerine 4 merdivenli itfaiye aracı ve 15 personel sevk edildi. Yangın, 5 katlı binanın 2 katında meydana gelmişti. İtfaiye ekiplerinin yarım saatlik çabası sonucunda alevler kontrol altına alındı ve soğutma çalışmalarına başlandı.

ebrar-siteleri-bolgesinde-yangin

YANGININ SEBEBİ HENÜZ BİLİNMİYOR

Yangının çıkış sebebi henüz netlik kazanmış değil. Ancak apartmanın içerisinde eşyalar bulunduğu, ancak depremden bu yana kimsenin bu binada oturmadığı belirtildi. Yangın sırasında herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmazken, eşyalar zarar gördü.

POLİS SORUŞTURMA BAŞLATTI

Olayla ilgili olarak polis tarafından bir soruşturma başlatıldı. Yangının sebebini ve detaylarını aydınlatmak için çalışmalar sürdürülüyor. Yangının çıkış nedeniyle ilgili detaylar daha sonra kamuoyuna açıklanacak.