Devlet destekli faizsiz evlilik kredisi başvuru şartları ve süreci, Aile ve Gençlik Fonu tarafından Resmi Gazete'de yayımlanan güncel bilgilerle takip ediliyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN EVLİLİK DESTEĞİ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Aile ve Gençlik Fonu, aile müessesesinin desteklenmesi, gençlerin sosyal risklere karşı korunması ve girişimlerine destek sağlanması amacını taşıyor. Fonun yönetim kurulu, 5 kişiden oluşacak ve Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı başkanlığında görev alacak.

150 BİN TL EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Resmi Gazete'de yer alan bilgilere göre, Aile ve Gençlik Fonu kapsamında yeni evlenecek gençlere 150 bin lira tutarında 2 yıl geri ödemesiz faizsiz kredi verilecek. Başvurular internet üzerinden yapılacak ve kredi miktarı her yıl artacak. Pilot bölge olarak belirlenen Kahramanmaraş merkezli uygulama, 6 Şubat'ta depremden etkilenen illerde başlayacak ve ardından Türkiye genelinde yaygınlaştırılacak.

Kahramanmaraş'ta otomobil alev topuna döndü Kahramanmaraş'ta otomobil alev topuna döndü

yeni-evli-ciftlere-faizsiz-kredi-imkani

EVLİLİK DESTEĞİ 4 İLDE BAŞLAYACAK!

Gençlere evlilik desteği kapsamında belirlenen pilot iller; Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Malatya olarak açıklandı. Bu illerde uygulanacak faizsiz kredi, 2 yıl ödemesiz olacak ve sonrasında 4 yılda geri ödeme şartıyla verilecek.

150 BİN TL EVLİLİK KREDİSİ YAŞ SINIRI VAR MI?

AK Parti İzmir Milletvekili Eyüp Kadir İnan, evlilik kredisinden yararlanacak genç sayısını en yüksekte tutmak için yaş sınırı belirlemediklerini belirtti. Yaş sınırları, proje kapsamında ilin ve bölgenin özelliğine göre değerlendirilecek ve esnetilecektir. Evlilik kredisi başvuru tarihi, çalışmaların tamamlanmasının ardından belirlenecek.