Depremin vurduğu Kahramanmaraş'ta, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) için binlerce aday sabahın ilk ışıklarıyla sınav merkezlerine akın etti. 

Depremin izlerini taşıyan şehirde, binlerce aday hayallerine uzanan yolda ilk adımı atmak için sınav merkezlerine akın etti.

SINAV KAPILARINDA GERİLİM

Sınavın başlama saati olan 10.00'da tüm sınav merkezlerinde kapılar kapandı ve adaylar sınavla yüzleşmeye başladı. Her sene olduğu gibi bu sene de maalesef bazı adaylar sınav saatine yetişememenin üzüntüsünü yaşadı. Kapılar kapandıktan sonra sınava alınmayan adayların hüzünlü görüntüleri yürek burktu.

İsrail askerinin kolundaki harita skandal yarattı: Kahramanmaraş'ı da kapsıyor İsrail askerinin kolundaki harita skandal yarattı: Kahramanmaraş'ı da kapsıyor

ŞEHİRDE TRAFİK ÇEKİŞMESİ

Sınav öncesi Kahramanmaraş'ta adeta bir trafik savaşı yaşandı. Sınavlara yetişebilmek için yollara dökülen aileler, yoğun trafik ve düzensiz trafik ışıklarıyla mücadele etmek zorunda kaldı. Kısa sürede değişen ışıklar ve plansız trafik uygulamaları, sürücülerde kafa karışıklığı yaratarak kazalara neden olma tehlikesi yarattı. Sınava yetişememenin stresi yetmezmiş gibi bir de trafikte boğuşmak zorunda kalan adaylar ve aileleri öfke ve çaresizlik içindeydi.

TRAFİK POLİSLERİ TRAFİĞİN AKIŞINI DÜZENLEMEYE ÇALIŞTI

Trafik polisleri, sınav sabahı yoğunluğun farkında olarak trafiğin daha hızlı ilerlemesi için yoğun çaba sarf ettiler. Yoğunluğun kontrol altına alınması ve adayların sınavlara yetişebilmesi için trafikte görev alan polisler, canla başla ellerinden geleni yapmaya çalıştılar.

(Haber: Yavuz Tozan)

Editör: İsa Aslantaş