İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye genelinde uyuşturucu ile mücadele kapsamında büyük çaplı bir operasyon düzenlendiğini duyurdu. 49 ilde eş zamanlı gerçekleşen operasyon, uyuşturucu madde imalatçılarına, satıcılarına ve sokak satıcılarına yönelik olarak gerçekleştirildi.

Bakan Yerlikaya, operasyon kapsamında Kahramanmaraş dahil olmak üzere Türkiye genelinde toplamda 886 kg metamfetamin ve 14 kg kokain olmak üzere 3 ton 275 kg uyuşturucu maddenin ele geçirildiğini açıkladı. Operasyon, uyuşturucu ticaretine karşı kararlı bir mücadele yürüten güvenlik birimlerinin koordineli çabalarıyla gerçekleştirildi.

378 ŞÜPHELI GÖZALTINDA

Bakan Yerlikaya, operasyon sonucunda 378 şüphelinin de gözaltına alındığını belirtti. Gözaltına alınan şüphelilerin uyuşturucu ticaretine karışan kişiler olduğu ve bu operasyonun, Türkiye'deki uyuşturucuyla mücadeledeki kararlılığın bir göstergesi olduğu vurgulandı.

Kahramanmaraş'ta feci ölüm! Elbistan'da elektrik akımına kapılan kişi öldü! Kahramanmaraş'ta feci ölüm! Elbistan'da elektrik akımına kapılan kişi öldü!

Emniyet Genel Müdürlüğü İl Emniyet Müdürlükleri Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri ve Jandarma Genel Komutanlığı İl Jandarma Komutanlıklarınca 652 ekip, 1422 personel ve 25 narkotik dedektör köpeğinin katılımı ile İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Gaziantep, Balıkesir, Tekirdağ, Antalya, Şanlıurfa, Sakarya, Kırklareli, Osmaniye, Aydın, Zonguldak, Mersin, Amasya, Kütahya, Adana, Bitlis, Muğla, Trabzon, Denizli, Malatya, Siirt, Kastamonu, Mardin, Hatay, Kocaeli, Samsun, Karabük, Konya, Kırşehir, Adıyaman, Edirne, Eskişehir, Kahramanmaraş, Kayseri, Aksaray, Van, Uşak, Çorum, Elazığ, Isparta, Yozgat, Bilecik, Giresun, Iğdır, Karaman ve Diyarbakır olmak üzere toplam 49 ilde yapılan "NARKOGÜÇ-39" Operasyonunda 378 şüpheli şahıs yakalandı!

Bu kapsamlı operasyon, Türkiye'nin uyuşturucuyla mücadeledeki kararlı tutumunu ve güvenlik güçlerinin etkin bir şekilde koordinasyon içinde çalıştığını bir kez daha gözler önüne serdi. Operasyonun ardından elde edilen bulgular, uyuşturucu ticaretine karşı sürdürülen mücadelenin önemini bir kez daha vurguluyor.

Editör: İsa Aslantaş