Dilan Polat ve Engin Polat çifti, kara para aklama iddialarıyla gündeme bomba gibi düştü.

Adana'dan yürekleri dağlayan haber: Anne ve bebeği can verdi Adana'dan yürekleri dağlayan haber: Anne ve bebeği can verdi

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından yürütülen operasyon sonucunda, çift ve aile üyeleri ile birlikte bir dizi kişi gözaltına alındı.

OPERASYON KAPSAMINDA GÖZALTINA ALINDILAR

Dilan Polat ve Engin Polat'ın yanı sıra, aile üyeleri Sıla Doğu, Sezgin Polat ve Kürşat Polat da İstanbul'da düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Muhasebecileri Beyza Ekici, mali işlerine bakan Av. Ahmet Gün ve bazı çalışanlar da operasyonun hedefi oldular.

ŞİRKETLERİNDE ARAŞTIRMA VE EL KOYMA İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Geçtiğimiz günlerde, şüphelilere ait 15 şirkette arama ve dijital materyallere el koyma işlemleri gerçekleştirilmişti. Bu işlemler, suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi ve vergi usul kanunlarına muhalefet suçlarına dair başlatılan soruşturmanın bir parçası olarak gerçekleşti.

İŞLEMLER DEVAM EDİYOR

Gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrollerinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Emniyetteki işlemler sürerken, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Dilan Polat ve Engin Polat haklarında "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarından soruşturma başlatıldı. Şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyallere ve defterlere el konuldu.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Editör: İsa Aslantaş