DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu, Kahramanmaraş'ta 6 Şubat depremlerinin yarattığı sorunların çözümü için yetkililere seslendi. Karatutlu, Kahramanmaraş Havalimanı'nda iniş kalkışlarda yaşanan gizemli sorunlara, TOKİ konutlarının yetersizliğine ve lojmanlarda yaşanan bürokratik engellere dikkat çekti.

HAVALİMANINDA GİZEMLİ SORUNLAR, VATANDAŞLAR GAZİANTEP'E ZORLANIYOR

Karatutlu, Kahramanmaraş Havalimanı'nda iniş kalkışlarda yaşanan sorunlara ilişkin yetkililerden açıklama yapılmasını talep etti. Sorunun ne olduğu bilinmezken, vatandaşlar 80-100 kilometre uzaklıktaki Gaziantep Havalimanı'nı kullanmak zorunda kalıyor.

TOKİ KONUTLARI YETERSİZ, ALTYAPI SORUNLARI DEVAM EDİYOR

Depremden sonra yapılan TOKİ konutlarının sayısının yetersiz olduğunu vurgulayan Karatutlu, tamamlanan konutlarda da altyapı eksiklikleri olduğunu dile getirdi. Yapılan konutlarda yollar, okullar ve ısınma sistemi gibi temel ihtiyaçların eksikliği dikkat çekiyor.

Görgel ve Kirişci’den Şehitler Haftası’nda Anlamlı Ziyaret Görgel ve Kirişci’den Şehitler Haftası’nda Anlamlı Ziyaret

ORTA HASARLI BİNALARDA BELİRSİZLİK, REZERV ALAN İLANINDA SORUNLAR

Orta hasarlı binaların durumunun netleştirilmesi gerektiğini vurgulayan Karatutlu, rezerv alan ilanıyla ilgili de sorunlar yaşandığını belirtti.

KAMU PERSONELİ LOJMANLARINDA BÜROKRATİK ENGELLER

Kamu personeli lojmanlarında yaşanan problemlerin çözüme kavuşturulmasını isteyen Karatutlu, bürokratik engellerin şehirde hakim-savcı, uzman hekim ve üst düzey bürokratların kalmasını engellediğini ifade etti.

DEPREMDEN SONRA ULAŞIM SORUNLARI BAŞ GÖSTERDİ

Kahramanmaraş'ta deprem sırasında yaşanmayan ulaşım sorunlarının bugün görüldüğünü anlatan Karatutlu, Karayolları Genel Müdürlüğünün bu sorunlara el atmasını istedi.

Karatutlu, Kahramanmaraş'ta yaşanan sorunların çözümü için yetkililere acil çözüm çağrısı yaptı.