Kahramanmaraş'ın gururu İstiklalspor, 2024-2025 futbol sezonunda 3. ligde şampiyonluk hedefi ile yepyeni bir kadro kuruyor. Teknik direktör Ahmet Taşyürek ve sportif direktör Ergün Keleş ile anlaşmaya varan kulüp, transfer çalışmalarına da hız verdi.

Deprem felaketinin ardından tesis sıkıntısı yaşayan İstiklalspor, Kılavuzlu Millet Bahçesi'nde yuva buldu. Kulüp Başkanı Ahmet Gaffar Akarca, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan aldıkları izinle Millet Bahçesi'ni antrenman sahası ve sosyal tesis olarak kullanacaklarını açıkladı.

Akarca, Millet Bahçesi'nin İstiklalspor için büyük bir şans olduğunu vurguladı:

Vurduğun gol, yediğin ofsayt olsun! Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki Rakibi Lille olabilir! Vurduğun gol, yediğin ofsayt olsun! Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki Rakibi Lille olabilir!

"Millet Bahçesi'nin planlaması sanki bizim için yapılmış gibi. 1,5 ay içerisinde tesisleri hazır hale getireceğiz. Antrenman sahası ve sosyal tesislerimiz orada olacak. Orayı tamamen bize tahsis edecekler ve biz de orayı çok güzel bir şekilde kullanıp iyi çocuklar yetiştireceğiz."

İstiklalspor, yeni sezonda şampiyonluk kupasını Kahramanmaraş'a getirmek için büyük bir mücadele verecek. Kulüp, taraftarlarının da desteğiyle bu hedefe ulaşacağına inanıyor.

Editör: İsa Aslantaş