Yıkıcı Grubun Planları
Komite, “Vatandaşların ölümüne yol açan kitlesel olaylar düzenleyerek iktidarı şiddet yoluyla ele geçirmeyi ve ülkede toplumsal ve siyasi durumu istikrarsızlaştırmayı planlayan bir yıkıcı grubun faaliyetinin engellendiğini” kaydetti. Soruşturma ve operasyonel çalışmalar sonucunda “K.B.A”, “M.E.C.”, “B.B.K.”, “M.A.C.” ve “S.A.B.” isimli Kırgızistan vatandaşlarının gözaltına alındığı bildirildi.

Ele Geçirilen Malzemeler
Açıklamada, söz konusu grubun suç ideolojisini destekleyen ve fanatik bir şekilde dini ideolojiyi savunan kişilerden oluştuğu belirtildi. Gözaltına alınanların evlerinde ve kullandıkları araçlara yapılan aramalarda el yapımı patlayıcılar, silahlar, mühimmatlar, telsizler, kurşun geçirmez yelekler, kolluk kuvvetleri üniformaları, insansız hava araçları, aşırılık yanlısı literatürler ve diğer yasaklanmış maddeler bulunduğu kaydedildi.

Soruşturmanın Devamı
Komite, soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Ocak Ayındaki Operasyon
Ocak ayında da Kırgızistan'da kitlesel ayaklanma yoluyla iktidarı devirmeye yönelik hazırlık yaptığı şüphesiyle bir gruba yönelik operasyon düzenlenmişti. Miting düzenleyerek darbe girişimi organize etmekle suçlanan 41 yaşındaki iş adamı İmamidin Taşov, saklandığı köyde 22 Nisan'da yakalanmıştı.

Darbe Girişim 2

Adnan Oktar'ın cebi delindi... Artık fakirler kralı! 5 milyarlık malına el konuldu! Adnan Oktar'ın cebi delindi... Artık fakirler kralı! 5 milyarlık malına el konuldu!

Darbe Girişim 1

Editör: Haber Editörü