Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK'nın önemli isimlerinden biri olan ve Interpol tarafından "Kırmızı Bülten" ile aranan Ali Dinçer'i Suriye'nin Kamışlı kentinde düzenlediği bir nokta operasyonla etkisiz hale getirdi.

DAĞLICA ŞEHİTLERİNİN HESABI GÖRÜLDÜ

Terör örgütü PKK'ya 1991 yılında katılan Dinçer, örgütün kanlı eylemlerinin planlayıcı ve faili olarak bilinmekteydi. Dağlıca'da 12 askerin şehit olduğu saldırıdan sorumlu olan Dinçer, 2007 yılında bu hain saldırıya bizzat katılmıştı.

AK Partili Çelik'ten sokak hayvanları hakkında net açıklama: Katliam yasası diye sunulması haksızlık AK Partili Çelik'ten sokak hayvanları hakkında net açıklama: Katliam yasası diye sunulması haksızlık

DİNÇER'İN KANLI İZLERİ

Dinçer'in sorumluluğunda gerçekleştirilen diğer eylemler arasında Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde Demirtaş köyünün basılması, Bingöl'de 2 polis memurunun şehit edilmesi, Bingöl'de 2 sivilin ve 1 askerin şehit edilmesi, Bingöl'de 10 askerin ve 4 askerin yaralanması yer alıyor.

Dinçer, 2015 yılında Çukurca'da askeri konvoy güzergahının mayınlanması, Üzümlü Sınır Kapısı'nda 10 gümrük memurunun kaçırılması ve Çukurca Kaymakamlığı'na roketli saldırı gibi hain eylemlerin de talimatını vermişti.

MİT'TEN BAŞARILI OPERASYON

MİT'in uzun süredir takip ettiği Dinçer, Kamışlı'da düzenlenen nokta operasyonla etkisiz hale getirildi. Bu operasyonla birlikte Dağlıca şehitlerinin kanı yerde kalmamış oldu.

Editör: İsa Aslantaş