Samsun'un İlkadım ilçesine bağlı Hançerli Mahallesi Muhtarı Asuman Koç, mahallesinde yaşayan ihtiyaç sahibi N. E.'nin evine büyük bir yardım eli uzattı.

Muhtar Koç'un girişimi sonucunda Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri N. E.'nin evine geldiğinde, karşılaştıkları manzara karşısında şaşkınlık yaşadı.

8 YILDIR ÇÖP BİRİKTİREN KADIN

Sosyal Hizmetler ekibi, N. E. ile yaptığı görüşme sonrasında eve dair çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı. Kadının evinde tam 8 yıldır çöp biriktirdiği tespit edildi. Durumun ciddiyeti üzerine Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve Çevre Koruma Dairesi Başkanlığı ekipleri hemen harekete geçti.

samsunda-cop-ev-vakasi-komsularin-ihbari-gercegi-ortaya-cikardi

ÇÖP EVİ TEMİZLEMEK İÇİN BÜYÜK ÇABA

Zabıta Dairesi Başkanlığı'nda görevli Zabıta Memuru Habip Akın, evden çıkan çöplerin iki kamyon dolusu olduğunu belirtti. Ekip, evi baştan sona temizleyip dezenfekte ettikten sonra mahalle halkının sağlıklı koşullarda yaşayabileceği bir alan haline getirdi.

Sürpriz Şehir Zirvede! İşte Türkiye'nin En Yaşanabilir 10 Şehri Sürpriz Şehir Zirvede! İşte Türkiye'nin En Yaşanabilir 10 Şehri

N. E.'YE ÖZEL BAKIMEVİ YERLEŞTİRİLDİ

N. E., Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından özel bir bakımevine yerleştirildi. Bu müdahale, N. E.'nin yaşam koşullarını düzeltmeyi amaçlayan bir adım olarak atıldı.

Mahalle muhtarı Asuman Koç'un duyarlılığı ve Samsun Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çabalarıyla, N. E.'nin yaşadığı çöp ev sorunu çözülmüş oldu.