Linkedin’de bir kullanıcı aldığı Patiswiss marka çikolataların küflendiğine ilişkin fotoğrafları paylaşarak, "Bir heves aldığım kahve eşlikçilerime bakın, küflenmiş çikolataya ilk defa şahit oluyorum. üstelik son tüketim tarihine daha var Muhtemelen tedarik zinciri sürecinde muhafaza koşullarında bir problem var” diye yazdı. Paylaşımına Patiswiss’in yönetim kurulu başkanı Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu’nu da etiketledi.

Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu'nun tüketiciyle tehdit etmesiyle büyüyen olay farklı bir boyut kazandı. Daha sonra bir mesaj yayınlalayarak özür dileyen Patiswiss CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu yanlış anlaşıldığını öne sürdü.

GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Sosyal medyadan bir paylaşım daha yapan Patiswiss CEO'su Tunaoğlu, küflü çikolata paylaşımına verdiği yanıtın ardından, görevinden ayrıldığını duyurdu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Tunaoğlu, "Samimi özrümün bir yansıması olarak bugün itibarıyla Yönetim Kurulu Başkanlığı görevimden ayrılıyorum" dedi.

"HATALI CEVABIN SAVUNMASI YOK"

Tunaoğlu şu ifadelerle istifasını açıkladı:

"Her şeyin önüne koyduğum tüketicilerimizden birini, hatalı bir cevapla üzdüm. Özellikle her geçen yıl kadın istihdamını artırmayı, iş hayatındaki eşitliğini savunmayı kendine misyon edinmiş biri olarak hemcinsime vermiş olduğum hatalı cevabın savunması olmayacağını elbette biliyorum. Bu yaptığımın çok yanlış bir davranış olduğunu kabul ediyor, yaşanan bu tatsız hadise nedeniyle başta kendisinden sonrasında da tüm tüketicilerimizden ve değerli kamuoyundan samimi bir şekilde özür diliyorum.

Samimi özrümün bir yansıması olarak bugün itibarıyla Yönetim Kurulu Başkanlığı görevimden ayrılıyorum.

Kafkas Üniversitesi'nde Skandal Mülakat: Tarih ve Coğrafya Soruları Tepkilere Yol Açtı! Kafkas Üniversitesi'nde Skandal Mülakat: Tarih ve Coğrafya Soruları Tepkilere Yol Açtı!

Görev değişikliği yönetim kurulunun kararıyla hızlıca ilan edilecektir.”

Öte yandan Migros ve Carrefour Patiswiss ürünlerini mobil uygulamasından kaldırdı.