Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesi Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde gerçekleştirilen sünnet şölenine Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Ak Parti Grup Başkan Vekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Sağlık Eski Bakanı Recep Akdağ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı Taner Yıldız, eski milletvekilleri, kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri çok sayıda vatandaş katıldı.

Elbistan Toplu Sunnet Toreni

Kahramanmaraş'ta Emlakçı Kabusu! Kiralarda Gizli Anlaşma Ortaya Çıktı Kahramanmaraş'ta Emlakçı Kabusu! Kiralarda Gizli Anlaşma Ortaya Çıktı

“ÇOCUKLARIMIZIN EĞLENMESİNİ İSTEDİK”

Ak Parti MKYK Üyesi Mahir Ünal’ın eşi Şule Özdin Ünal ile birlikte davetlileri karşıladığı sünnet şöleninin açılışı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle yapıldı. Mehter takımı gösterisinin ardından bir konuşma yapan Mahir Ünal, davetlilere teşekkür etti.

Ünal yaptığı açıklamada, "6 Şubat depremleri asrın felaketi olarak 11 ilimizi ve tabii Türkiye'yi derinden sarstı. Üzerinden yaklaşık 1 yıldan fazla bir zaman geçti ve depremden en çok çocuklar etkilenir. Ve biz bugün bu toplu sünnet merasimiyle hem oğlumuzla birlikte 300 evladımızın toplu sünnet merasimiyle hem çocukların biraz eğlenmesini hem de deprem bölgesine dikkat çekmeyi istedik. Ve diğer taraftan da AFAD'ın deprem yardım hesaplarına da ciddi anlamda bir destek çağrısı yaptık, bu da karşılık buldu. Ben bugün buraya gelen bütün misafirlerimize ve bütün çocuklara sevgilerimi, muhabbetlerimi sunuyorum. Teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Mahir Unal Sunnet Toreni Konusmasş

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE TELEFON İLE BAĞLANDI

Mahir Ünal daha sonra telefonla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı aradı ve Ünal’ın telefonun sesini dışarı vermesiyle Erdoğan, çocuklara sevgilerini iletti. Erdoğan, “Kahramanmaraş'ın sevgili yavruları, ailelerimiz. Bugün 300 kadar yavrumuzun sünnet merasiminde sizleri en kalbi duygularımla selamlıyor, gözlerinizden öpüyorum. Sünnet merasiminin tüm aileler için hayırlara vesile olmasını Allah'tan diliyor ve böyle güzel merasimin sevgili peygamberimizin bir sünnetini icra etmiş olmanın en kalbi, en bu nokta da duygulu, heyecanı içerisindeyim ve bu vesileyle ben yavrularımızın gözlerinden öperken böyle bir sünnetin yerine gelmiş olmasını da şahsım, milletim adına en kalbi duygu ile ben de gerçekten duygularla sevinerek sizleri gözlerinizden öpüyorum” diye konuştu.

Sunnet Soleni

Yoğun katılımın olduğu sünnet şöleninde çocuklar kendileri için hazırlanan oyun alanlarında oyunlar oynayıp eğlenirken, onlara özel illüzyon gösterileri, Rafadan Tayfa gösterisi eğlenceli bir gün geçirdi.

Sunnet Toreni Renkli Anlar

Editör: İsa Aslantaş