Kahramanmaraş'ta Yeni Halı Mağazası Açıldı: Akik Halı Hizmete Başladı! Kahramanmaraş'ta Yeni Halı Mağazası Açıldı: Akik Halı Hizmete Başladı!

Kahramanmaraş’ta 16 derslikli bir okulun yapım işini 86 günde tamamlayarak büyük bir başarıya imza atan Mavlu Mimarlık’ın, KMTSO’nun yeni binasıyla ilgili hazırladığı proje de tüm iş dünyasından tam not aldı.

Yönetim Kurulu Başkanlığı Kahramanmaraş Mimarlar Odası Başkanı Yunus Emre Kaçamaz’ın yürüttüğü şehrin seçkin ve başarılı mimarların oluşturduğu Mavlu Mimarlık başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.

Okulun ardından şehrin çatı kuruluşu olan KMTSO hizmet binasının tadilat projesi Meclis Üyelerinin beğenisine sunuldu.

Kahramanmaraş’ta eşsiz ve sıra dışı mimari projelere imza atarak meydana getirdikleri çalışmalarla farklı bir göz olmayı başaran, kuruluşundan bu güne mimari ve iç mimari alanlarda sayısız sıra dışı projeler tasarlayan Mavlu Mimarlık, farklı ölçek ve tipolojideki çok önemli işlerin altına imzasını attı. İş dünyasının ve kentin dikkatini çekmeyi başardı.

Firma, program ve teknik açıdan inovatif, maliyet ve kaynak kullanım bilinciyle yapılan tasarımları ile ön plana çıkıyor.

Projelerinde yapısal gereklilikler, içerik, işveren talepleri gibi pek çok verinin sentezini, uzun vadede geçerliliğini kaybetmeyen zamansız çözümlerle buluşturan Mavlu Mimarlık, bu sayede yüksek kalitede mimari ürünler ortaya koyuyor.

Geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Narlı tarafından kent eğitimine bağışlanan 16 derslikli okulun; projesinden inşaat bitimine, dekoratifine kadar 86 günde sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde tamamlamayı başaran Mavlu Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Emre Kaçamaz, protokol üyeleri tarafından alkışlanmıştı.

6 Şubat depremlerinin ardından orta hasar alan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binası için de kolları sıvayan Kaçamaz, ortaya mükemmel bir proje çıkarttı. Günlerdir ekibiyle birlikte proje üzerinde çalışan Mavlu Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Emre Kaçamaz, siyaset üstü bir kurum olan ve şehrin çatı kuruluşunu oluşturan Odanın bu statüsünü dikkate alarak 24 saat yaşayan bir projenin hazırlandığını belirtti.

İşte muazzam projeden detaylar...