Türkiye'de İsrail'e yönelik tepkiler, son günlerde artarak devam ediyor. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının 31. gününe girmesiyle birlikte, Türk vatandaşları bu olaylara karşı duydukları öfkeyi sokaklarda ve alışveriş tercihlerinde gösteriyor.

MCDONALD'S ŞUBESİNE FARE PROTESTOSU

Bu tepkilerin son örneği, bir McDonald's şubesinde yaşandı. Bir kişi, şubenin içine bir kutu dolusu fare bırakarak dikkat çekici bir protesto gerçekleştirdi. Kendi sözleriyle, "Sizler Müslümanların etlerini değil, alın bu fareleri yiyin," şeklinde ifade ederek İsrail ürünlerine olan tepkisini ortaya koydu.

İSRAİL ÜRÜNLERİNE BOYKOT DEVAM EDİYOR

Otomobilde liste fiyatı kısıtlamasında süre uzatıldı Otomobilde liste fiyatı kısıtlamasında süre uzatıldı

Türkiye'de, İsrail'e yönelik saldırılar nedeniyle vatandaşlar haftalardır sokaklarda protesto yürüyüşleri düzenliyor ve İsrail ürünlerine karşı boykot uyguluyor. Özellikle Starbucks ve McDonald's gibi büyük markalar, boykotun hedefi haline gelmiş durumda. 

PROTESTOCU, MCDONALD'S'TA BULUNANLARA TEPKİ GÖSTERDİ

Fareleri McDonald's şubesine bırakan protestocu, aynı zamanda şubenin müşterilerine de tepki gösterdi. "Müslüman olacaksınız bir de, akşama kadar bomba yağıyor orada!" şeklindeki sözleriyle, İsrail'e karşı duyduğu öfkeyi ifade etti. Türkiye'de bu tür tepkiler, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına karşı büyüyen bir kamuoyu hareketini yansıtıyor.