KMTSO Başkanı Mustafa Buluntu deprem sürecinde yapılan çalışmalara ilişkin düzenlediği basın toplantısında bir soru üzerine Merhum Mehmet Balduk’a övgüler yağdırarak; “2004 yılında Kahramanmaraş’ı 5084 sayılı teşvik kapsamına aldırmadaki emeklerini, çalışmalarını gördük. Bugünkü sanayinin gelişimi, istihdamın artması, ihracatın artması o günkü çalışmanın temelidir.

"MERHUM BALDUK BAŞKANIMIZIN GAYRETİNİ BİLİYORUZ"

Mehmet Balduk başkanımıza Kahramanmaraş olarak ne kadar dua etsek azdır. Özellikle şehrimizin 2004 yılından sonra aldığı bu teşvikle ekonomisi çok daha büyüdü. Kahramanmaraş’ta bir sanayi kültürü oluşmaya başlamıştı ama bunun hızı ve ivmesi 2004 yılındaki 5084 sayılı teşvik ile oldu. O gün o teşvik yasası hayati önem taşıyordu, merhum Mehmet Balduk başkanımız büyük bir gayret göstererek o teşvik kapsamına Kahramanmaraş’ı da aldırdı.

"BİNAMIZI YIKMAYACAĞIZ ANISI VAR"

Tabiki isminin yaşatılması lazım. Bugün Ticaret ve Sanayi Oda binamız orta hasarlı, tadilatlar için projeler hazırlandı ve inşaat süreci başladı. Tadilat maliyetleri yenisini yapacak kadar çok gidiyor ama yine de binamızı yıkmayacağız. Oranın bir anısı var, bir ruhu var, o ruhu koruyacağız. Biraz büyüteceğiz, ana gövdesini koruyarak güçlendireceğiz. Saygımızdan dolayı yıkmayacağız.

Kahramanmaraş'ta Kahve Zinciri Şubesine Silahlı Saldırı! Kahramanmaraş'ta Kahve Zinciri Şubesine Silahlı Saldırı!

MERHUM BALDUK’UN İSMİ YAŞATILMALI

KMTSO Onursal Başkanımız Mehmet Balduk’un isminin kesinlikle yaşatılması lazım, nereye gerekiyorsa oraya verilmesi lazım. Şehre değer katan tüm bireylerin isimlerinin yaşatılması lazım. Kim bu şehir için çivi çaktıysa ona gerekli değeri vermemiz lazım. Kıskançlığı bir kenara bırakıp, şehre katmadeğer sağlayan insanlarımızı taltif etmemiz lazım.”

Konuşmanın sonunda KMTSO Başkanı Mustafa Buluntu bir gazetecinin Tekstil İhtisas veya Kavlaklı OSB’ye isminin verilebileceği önerisi üzerine, “Yasal isim değişikliği sürecine bakacağız, tabiki isminin kesinlikle yaşatılması gerektiğini belirtiyorum. Bu yönde de bir çalışma yapacağım” dedi.