Aksaray'da Alkollü Sürücü, Polise Kahkahalarla İmza Attı! Aksaray'da Alkollü Sürücü, Polise Kahkahalarla İmza Attı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yaptığı son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinde yoğun bulutlu bir hava öngörüyor ve özellikle kuzey ve doğu kesimlerde yağışların yaşanacağını bildiriyor.

YER YER KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Genel olarak yağışlar, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz'in Toroslar mevkii, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'nun yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek. Doğu Akdeniz'in doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Karabük, Bingöl, Bitlis, Muş, Hakkari, Erzincan, Tunceli ve Şırnak çevrelerinde ise yer yer kuvvetli yağışlar bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARI MEVSİM NORMALLERİNDE

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor; mevsim normalleri civarında seyretmesi tahmin ediliyor. Rüzgar genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, iç, kuzey ve batı kesimlerde ise yer yer kuvvetli (40-70 km/saat) esecek.

SEL VE SU BASKINLARINA KARŞI UYARI

Kuvvetli yağışların beklendiği bölgelerde ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmekte.

KUVVETLİ RÜZGAR TEDBİRİ

Özellikle Marmara, Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi beklenen rüzgarlar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması tavsiye ediliyor.

Editör: İsa Aslantaş