2009 yılında çocuk istismarı davasından beraat eden Metin Şenay'ın, 4 çocuğu yıllarca istismar ettiği ortaya çıktı.

60 yaşındaki Şenay'ın, Bağcılar'da su satışı yaptığı işyerinde kurduğu ses geçirmez süngerlerle kaplı odada çocukları istismar ettiği belirlendi.

Mesder Akademi Edebiyat Sohbetleri'nde, Sünbülzade Vehbi'nin hayatı ve edebi kişiliği anlatıldı Mesder Akademi Edebiyat Sohbetleri'nde, Sünbülzade Vehbi'nin hayatı ve edebi kişiliği anlatıldı

HalkTV'den Seyhan Avşar'ın haberine göre, Şenay'ın mahallenin çocuklarını kandırarak işyerine çektiği ve burada defalarca istismarda bulunduğu öne sürüldü.

Şenay'ın istismar ettiği çocukları video ve fotoğraflarla da belgelediği ve bu görüntüleri internette paylaştığı iddia edildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Şenay hakkında "Çocuğun Cinsel İstismarı" suçundan 100 yılı aşkın hapis cezası istedi.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, olayla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Dün bazı basın yayın organlarında ‘Gizli Bölmede Nefessiz Bırakılan Çocuklar’ başlığıyla yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Haberlere konu olan şahsın tutuklu olarak yargılandığı soruşturma sürecini en başından beri yakından takip ederek davanın açılması ile birlikte müdahillik talebinde bulunduk. Haberlerde ismi geçen 2 çocuğumuz 17.11.2023 tarihinden itibaren devlet korumasında bulunmakta, istismara uğradığı iddia edilen diğer çocuklarımızla ilgili mesleki çalışmalar ise sürdürülmektedir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak tutuklu yargılanan şahsın en ağır cezayı alması için yargı sürecinin yakın takipçisi olmayı sürdüreceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."