MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

İşte MHP lideri Bahçeli'nin açıklamalarından derlenenler;

Türkiye Yüzyılına kararlı adımlarla girmiş bulunuyoruz. 14. olağan kurultayımız stratejik bir rol oynayacaktır. 'Ben' değil 'biz' diyen, kibri ve bencilliği elinin tersiyle iten. Davayı omuzlayan, 'bana kimse dokunmasın' demek yerin risk alanlarla yolumuz bir ve aynıdır.

14. Olağan Büyük Kurultay'ımız huzurlu Türkiye'nin anahtarıdır, Kızılelma'dan Turan'a, Türk asrına fikri ve eylem çağrısıdır.

"İÇERİDEN DEM'LENEN DIŞARIDAN YEMLENEN CHP"

Merkezi yönetimle birebir uyumlu yerel yönetimlerin uyumu, Türkiye Yüzyılı hedeflerine doğrudan hizmettir. Bizde laf cambazlığı, milli değerler cahilliği değil Türk ve Türkiye sevdasıyla yoğrulmuş kocaman ve inanmış bir yürek vardır.

2024 yılında bizi bekleyen ikinci siyasi dönem noktası da 31 Mart'taki Yerel Seçimler. Belediye başkan adaylarımızı açıklamaya devam ediyoruz. CHP'de ise işler sarpa sarmıştır. İçerde 'Dem'lenen dışardan yemlenen CHP yönetimi akli melekelerini kaybetmekle kalmamış istikametini hepten kaybetmiştir. 

1984'ten itibaren terörle pek çok mücadele içine girilmiş, evlere ateş düşmüştür. Bedel ödenmiş, acı çekmiş, gözyaşlarını içine çekmiş millet evlatlarının oylarıyla, DEM'lenmiş CHP'nin oyları arasında büyük bir fark çıkmaktadır. Eğer bu fark çıkmıyorsa, son 40 yılda terörle mücadele nereye konacaktır. O zaman 31 Mart'tır. Kendi içinde kutuplaşmış ve kavgalı partinin yerel yönetimlerden arındırılması demokrasi namusudur.

Merkezi yönetimle birebir uyumlu yerel yönetim bağı doğrudan hizmettir. Cumhur İttifakı olarak bu baki hizmete talibiz, tüm imkanlarımızla hazırız. Zulmetin ve zilletin karanlığı yarılacaktır.

ZÜLFÜ LİVANELİ'YE SERT TEPKİ

Türkiye'de gerici ordu değil Türk Silahlı Kuvvetleri vardır ve düşman çatlatmaktadır. Avcı taburları diye bir şeyi de gören yoktur. Livaneli'nin çarpıtmasını, milli iradeyi aşağılayan gülümseyerek dinleyen İBB Başkanından tek bir itiraz gelmemiştir.

Mevsimlik belediye başkanlığı yapan, her taşın altında çıkan şahsa İstanbullu kardeşlerimin yapacağı Saraçhane'den yollamaktır. Bir daha da İstanbullunun yıllarını çalmaya cesaret etmemelidir. Diğer şehirlerin de makus tarihi Cumhur ile değişecektir. 

Vatanımızın her köşesinde milletimiz ile buluşacağız. Yerel yönetimlerdeki ölü toprağını kaldırıp fetret devrine son vereceğiz. 

Derya Bulut'un Seçim Klibi, Sosyal Medyada Milyonları Peşinden Sürüklüyor Derya Bulut'un Seçim Klibi, Sosyal Medyada Milyonları Peşinden Sürüklüyor

AB ve ABD merkezli düşünce akımlarının sorgulanması batı paradigmasını da tartışmaya açmaktadır. İnsanlık buhrandadır. 

İsmini zikretmekten bile utandığım günah adasındaki sapkınların yaptıkları barbarlıktır. İsrail mazlumların kanını dökerken, ABD'de bir sinagog'un altında deşifre edilen yerden oluk oluk pislik akmaktadır. Saçtıkları barbarlık diğer medeniyetleri de tehdit etmektedir. ABD ve İngiltere'nin Yemen'e saldırması, İsrail'in Gazze'deki mezalimi sadece mazlumların değil insanlık onurun hiçe sayılmasıdır. Suçsuz insanları gelişmiş füzelerle vurmak sadece vandallık değil korkaklıktır.

21. Yüzyılda soykırım suçu işleyen İsrail'in Lahey'deki yargılanması yeni gelişmeleri tetiklemekle birlikte ABD'nin de itibar kaybettiği açıktır. Damla damla akıttıkları kanların hesabını mutlaka verecekler. Bilhassa Amerikalılar ABD'ye sahip çıkmalı, böyle gelip böyle gitmeyeceğini bilmeliler. Tarihin hiçbir yerinde kan dökerek ayakta kalmış bir devlet görülmemiştir. ABD vatandaşlar kendi gelecekleri için devletlerini adil bir rotaya çekmekle mesûldürler. Son 74 yıldır saçmadıkları nifak kalmamıştır. Bugün ABD'yi sorgulamak, darbeler tarihi demektir. Ekonomik krizlere bakın karşınıza çıkacak yüz bellidir. Komşu ülkelerdeki kaosun arkasına bakın yine aynı mihrak çıkacaktır. PKK, DEAŞ, FETÖ, YPG'nin sahipleri Brüksel-Washington hattındadır.

"DEM PARTİ MECLİS'TE OLMAMALI"

Terör örgütleri kullanılan stratejik senaryoların kirli yüzüdür. PKK bir sonuç değil vasıtadır. Amaç değil araçtır. Her devletin kullandığı uluslar üstü pazarlık aracı olarak şiddete başvurduğu ortadadır. Teröristlerin imhası en üst seviyede sürdürülmüş, çok sayıda şehit verilmiştir. 

Kürt kökenli kardeşlerimin terör örgütleri ile bağı olmamış bilakis terör örgütü en çok Kürt kardeşlerimizin kanını dökmüştür.

Terörle mücadelede güvenlik güçlerimizin yanında yer alan kahraman yöre halkını kutluyorum. Tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum.

DEM'cilerin Meclis'te olması adalet ve hukuk garabetidir.

SINIRA HUZUR HATTI ÇAĞRISI

Derinliği 60 kilometreye inen, buradan Hatay'a uzanacak Türkiye'nin güvenlik ve geleceği için huzur hattı kurulmalı, bu hatta sinek bile sokulmamalıdır.