31 Mart 2024 yerel seçimleri için Cumhur İttifakı içerisindeki MHP'nin Çağlayancerit adayı belli oldu. Kahramanmaraş'ın en yoğun aday başvurularının yaşandığı ilçe olan Çağlayancerit'te, ittifakın adayı olarak Hasan Onaran seçildi.

HASAN ONARAN'IN SEÇİMDEKİ ROLÜ

Genç, dinamik, başarılı ve pozitif duruşuyla bilinen Hasan Onaran'ın adaylığı, ilçe sakinleri tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. 31 Mart 2024 seçimlerinde, Çağlayancerit'i Cumhur İttifakı çatısı altında temsil edecek olan Onaran, belediyenin geleceği için önemli bir figür olarak öne çıkıyor.

Kahramanmaraş'ta otomobil alev topuna döndü Kahramanmaraş'ta otomobil alev topuna döndü

HASAN ONARAN KİMDİR?

Hasan Onaran, 7 Mayıs 1973 tarihinde Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit İlçesi'nde doğdu. İlk ve ortaokulu Çağlayancerit'te tamamladıktan sonra, lise eğitimini 1987-1990 yılları arasında Kahramanmaraş Ticaret Meslek Lisesi’nde aldı.

1999 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nden İnşaat Bölümü'nden mezun olan Onaran, ardından devlet memurluğu sınavını kazanarak Ankara İli Çamlıdere İlçesi Peçenek Belde Belediyesi'nde Fen Memuru olarak göreve başladı.

Onaran, kariyerine öğretmenlikle başlayarak, belediyelerde çeşitli görevlerde bulundu. 2023 yılında Milliyetçi Hareket Partisi'nden Belediye Başkan Aday Adayı olmak için görevinden istifa eden Onaran, evli ve dört çocuk babasıdır.