Microsoft ve Google, kendi özgün yapay zeka teknolojileriyle sıkı bir rekabet içindeler. Son gelişmelere göre, Microsoft'un Bing tarayıcısı artık yapay zeka destekli bir versiyonuyla Chrome tarayıcısına entegre oldu.

Teknoloji devleri, hızla gelişen yapay zeka alanında kendi modellerini oluşturarak rekabeti tırmandırıyorlar. OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT, kısa bir süre önce Microsoft'un Bing tarayıcısıyla entegre hale geldi, aynı dönemde Google da "Bard" adını taşıyan kendi yapay zeka modelini tanıttı.

Hükümetten Asgari Ücretlilere Sıfır TOGG Desteği! Hükümetten Asgari Ücretlilere Sıfır TOGG Desteği!

Ancak Microsoft, Google'ı geride bırakacak bir hamle yaparak dikkatleri üzerine çekti. Yazılım devi, Chrome tarayıcısı için özel olarak geliştirdiği yapay zeka destekli Bing tarayıcısını kullanıma sundu.

YAPAY ZEKA DESTEKLİ BİNG, ARTIK CHROME'DA KULLANILABİLİR

Microsoft, Bing AI'yi artık üçüncü taraf tarayıcılarda da kullanılabilecek şekilde yayınladı. Şu anda Google Chrome üzerinden Bing AI ile etkileşime geçebilir, yapay zeka ile sohbet edebilir ve aramalar yapabilirsiniz. Mobil cihazlar için bu özelliğin bir süre daha beklemesi gerekebilir.

Google Chrome ve Firefox gibi tarayıcılar artık Bing'in yapay zeka özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

bing-chrome

Kullanmanız gereken tek şey, Bing'in resmi web sitesine gitmek. Bing'e giriş yaptığınızda, arama sayfasında yeni bir "Sohbet" sekmesi göreceksiniz. Buradan yapay zeka ile arama yapabilir ve Chrome ile Firefox tarayıcılarınızda internet gezintisine devam edebilirsiniz.

Son olarak, Bing AI, kullanıcıların işlerini hızla halletmelerine yardımcı olabilen bir yapıya sahip.

Örneğin, Kahramanmaraş'a seyahat etme tavsiyeleri gibi bilgilere erişim sağlayabilirsiniz. Tek bir sayfa üzerinden Kahramanmaraş hakkında bilgi edinme gibi işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

Bing AI'nin Chrome'a gelmesi, son dönemde bazı sıkıntılar yaşatan Google'a ciddi bir rekabet getirebilir gibi görünüyor.