Çevreye Duyarlı Meclis: Damacana Su Yerine Şebeke Suyu Kullanılıyor Çevreye Duyarlı Meclis: Damacana Su Yerine Şebeke Suyu Kullanılıyor

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Irak'ın Hakurk bölgesinde gerçekleştirdiği başarılı bir operasyonla üs bölgelerine saldırı hazırlığındaki PKK/KCK'lı 2 teröristi etkisiz hale getirdi.

Operasyonda Ahmet Bayar ve Ahmed İbrahim El Ahmed Kod Adlı Teröristler Etkisiz Hale Getirildi

MİT'in elde ettiği istihbarat bilgileri doğrultusunda, terör örgütü PKK/KCK mensupları "Tufan Koçer" kod isimli Ahmet Bayar ve "Mervan Zerevan" kod isimli Ahmed İbrahim El Ahmed'in Hakurk bölgesinde üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edildi. Bu bilgiler üzerine harekete geçen MİT, Iraklı güvenlik güçleriyle de koordinasyon halinde nokta bir operasyon düzenledi. Operasyonda Ahmet Bayar ve Ahmed İbrahim El Ahmed kod adlı teröristler etkisiz hale getirildi.

Operasyon Terör Örgütünün Saldırı Planlarını Bozdu

MİT'in başarılı operasyonu sonucunda PKK/KCK'nın üs bölgelere yönelik saldırı planları da bozulmuş oldu. Bu operasyon, Türkiye'nin terörle mücadelesindeki kararlılığını bir kez daha ortaya koymuştur.

MİT'ten Başarılı Operasyona Tepkiler

MİT'in Irak'ta gerçekleştirdiği başarılı nokta operasyona siyasi ve kamuoyundan geniş destek geldi. Operasyonda emeği geçen MİT mensuplarına tebrik yağdı.