Euro 2024'te yoluna emin adımlarla devam eden A Milli Takım, son 16 turunda Avusturya ile zorlu bir mücadeleye çıkacak.

Bu kritik maç öncesinde, A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

MONTELLA'DAN KENAN YILDIZ VE ARDA GÜLER'E ÖVGÜ

Montella, genç yetenekler Kenan Yıldız ve Arda Güler'in takıma sağladığı katkıları değerlendirdi. İtalyan teknik adam, her iki oyuncunun da gelişim süreçlerine dikkat çekti.

KENAN YILDIZ'IN PERFORMANSI

Montella, Kenan Yıldız'ın mental gücünün çok yüksek olduğunu vurgulayarak, "Kenan'ın antrenmanlarda gösterdiği çaba ve gelişim isteği dikkat çekici. İlk maçta şansı yaver gitmedi, ancak pozisyonları daha iyi değerlendirmesi gerekiyor." dedi.

Vurduğun gol, yediğin ofsayt olsun! Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki Rakibi Lille olabilir! Vurduğun gol, yediğin ofsayt olsun! Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki Rakibi Lille olabilir!

ARDA GÜLER'İN YETENEĞİ

Arda Güler hakkında ise Montella, "Arda çok yetenekli bir oyuncu. Oyun içinde geliştirmesi gereken yönleri var. Onun olmadığı zaman eksikliğini hissediyoruz. Genç bir oyuncu ama yeterince iyiyse, yaşının önemi yok. Gelişim sürecini başarıyla tamamlayacak ve takıma daha fazla katkı sağlayacaktır." şeklinde konuştu.

"6-1'LİK MAÇ BAŞKA BİR MAÇTI"

Montella, önceki maçlardaki farklı galibiyetlerin bu maçla kıyaslanamayacağını belirtti. "6-1'lik maç başka bir maçtı, bu başka bir maç. Ralf Rangnick de bunu biliyor. Ne oyuncu ne de hoca olarak böyle farklı bir skor aldığımı hatırlamıyorum. 5 gol attık ve bu golleri 5 farklı oyuncu kaydetti. Penaltı, duran top veya kendi kalesine atılan bir golümüz yoktu. Topa hakimiyet konusunda harika bir iş çıkarıyoruz, ancak daha fazla gol üretmeliyiz." ifadelerini kullandı.

BARIŞ VE HAKAN'IN ÖNEMİ

Montella, takımın önemli oyuncularından Barış'ın performansına da değinerek, "Barış çok önemli bir oyuncu. Türkiye'nin başına geçtiğimden beri bireylerden öte bir takım oluşturmaya çalışıyoruz. Barış da bu farkı yaratan oyunculardan biri." dedi.

Son olarak Hakan Çalhanoğlu'nun yokluğunun takımı olumsuz etkilediğini belirten Montella, "Her zaman takımda herkesin cezası olmasını istemem. Hakan Çalhanoğlu'nun olmaması bizi üzüyor ve bu durumdan rahatsızız. Ancak bu boşlukları dolduracak oyuncularımız var." diyerek sözlerini tamamladı.

Bu heyecan dolu maçta A Milli Takımımıza başarılar diliyoruz.

Editör: İsa Aslantaş