Hazırlık maçı için geri sayım! Galatasaray - Düsseldorf maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda? Hazırlık maçı için geri sayım! Galatasaray - Düsseldorf maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda?

Almanya’da düzenlenen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) son 16 turunda Avusturya ile Türkiye, Leipzig Stadyumu’nda kozlarını paylaştı. Büyük heyecanla beklenen karşılaşmada, milli kaleci Mert Günok'un performansı maça damga vurdu.

MERT GÜNOK'UN KAHRAMANLIK ANLARI

Karşılaşmanın son dakikalarında Türkiye kalesine gelen top, Mert Günok'un muhteşem refleksleriyle durduruldu. Bu kritik kurtarış, milyonlarca futbolseveri ekran başına kilitledi.

"AHTAPOT MUSUN, ÖRÜMCEK MİSİN?"

TRT spikeri Özkan Öztürk, maçı anlatırken adeta kendinden geçti. Dünyanın manşetlere taşıdığı bu efsane kurtarış anında Öztürk’ün heyecanı doruğa ulaştı. Öztürk, "Ahtapot musun, örümcek misin?" şeklinde yaptığı anonsla sosyal medyada gündem oldu. Bu unutulmaz an, futbol tarihine geçti.

Mert Günok'un kahramanlıkları ve Özkan Öztürk'ün coşkulu anlatımı, EURO 2024'ün unutulmaz anlarından biri olarak hafızalara kazındı.

Editör: İsa Aslantaş