Mevsim şartları sebebiyle yağan yağmur, Pazarcık’ın özellikle kırsal kesiminde sel oluşmasına sebep oldu. Yoğun yağış sebebiyle yollar kapanırken, ilçede bulunan dereler taştı.

Yağmurun başladığı ilk dakikalardan bu yana tüm ekipleriyle birlikte sahada olan Pazarcık Belediyesi, ilçede yaşayan vatandaşların yardımına koştu.

pazarcik_sel_1

Başkan Görgel, Randevusuz Ziyaretler Duyurusu Yaptı Başkan Görgel, Randevusuz Ziyaretler Duyurusu Yaptı

Bünyesinde bulunan iş makinelerini yağış sebebiyle hayatın durma noktasına geldiği bölgeler için seferber eden Pazarcık Belediyesi, bu bölgelerde hayatın normale dönmesi için yoğun çaba sarf etti.

Gece boyunca yoğun mücadele eden ekipler, vatandaşların mağduriyetini en aza indirdi. Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan’da sel taşkınları sebebiyle zarar gören mahalleleri ziyaret ederek son durum hakkında bilgiler aldı.

pazarcik_sel_2

'İLK DAKİKADAN İTİBAREN SEFERBER OLDUK'

İhbarlar almaya başladıkları ilk dakikalardan itibaren tüm ekipleriyle birlikte seferber olduklarını ifade eden Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, vatandaşların yanında olmayı sürdüreceklerini söyledi.

pazarcik_sel_3

Yılmazcan; “Dün akşamdan itibaren yoğun yağmur yağışları ile karşılaştık. İlk etapta gece kriz masasını oluşturarak başta yağışın ve hasarın en çok olduğu Taşdemir Mahallemiz başta olmak üzere; Yumaklıcerit, Sakarkaya, Çiçekalan ve ilçe merkezimiz olmak üzere gelen ihbarlar üzerine sorun oluşan yerlere müdahale etmek için anında seferber olduk. AFAD ve Kaymakamlığımızla işbirliği yaptık. Mahallelerimize gece ulaştık ve sabaha kadar çalışmalarımız devam etti. Can kaybımız yok ama mal kaybımız çok oldu. Hepimize geçmiş olsun, vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

ibrahim-yilmazcan-sel-bolgesinde