"..afedersiniz maymun haline getirdi"

Başbakan Erdoğan, "Devlet Bahçeli MHP'yi aldı, CHP'nin yedeği, Pensilvanya'nın oyuncağı, marjinal sol örgütlerin afedersiniz maymunu haline getirdi" dedi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşuyor.


Başbakan Erdoğan'ın knouşmasında öne çıkan bazı başlıklar şöyle:


-Bizim Suriye'de, Irak'ta Türkmen kardeşlerimiz tehdit edilirken 'banane' deyip, oralardaki tehditlere sırtımızı dönemeyiz. Türkiye gerek Musul'da alıkonulan vatandaşlarımızla ilgili olarak, gerek Irak ve Suriye'deki Türkmen kardeşlerimizle ilgili olarak ne yapılması gerekiyorsa fazlasıyla yapıyor. İnanın cumhuriyet tarihinde örneği görülmemiş bir şekilde son derece yoğun, çok boyutlu ve son derece kararlı biçimde yapılması gereken herşeyi yapıyoruz.


-Türkiye olarak her zaman kardeş kavgalarının karşısında olduk, mezhep çatışmalarına prim vermedik.


-Ne CHP'de ne MHP'de ilke kalmadı, sınır kalmadı, fikir zaten hiç kalmadı. Devlet Bahçeli MHP'yi aldı CHP'nin yedeği, Pensilvanya'nın oyuncağı, marjinal sol örgütlerin afedersiniz maymunu haline getirdi.


-Bizim 80 vatandaşımız bir örgütün elinde alıkonulmuş haldeler. Bu CHP, MHP ve onların yandaş medyası bizim bu örgütle ilgili kışkırtıcı açıklama yapmamızı, adeta yangına körükle gitmemizi bekliyorlar. İşte bu kanlı, alçakça bir siyasettir.


-Biz bu yola millet için, ülke için, bayrak için ölmeye çıktık. Değil hapis, ey Bahçeli, senin ölüm tehditlerine bile biz boyun eğmeyiz, pabuç bırakmayız.


-Biz yanlış yaparsak inanın Myanmar'ın ayakta kalma davası, Afganistan'ın güvenlik davası, Somali'nin yoksullukla mücadelesi zarar görür. Eğer bir hayal kırıklığı yaşanırsa emin olun AK Parti teşkilatı içinde değil, Türkiye Cumhuriyeti içinde değil, yönünü Türkiye'ye dönmüş milyonlarca mazlumun içinde hayal kırıklığı yaşanır.


-Kim ki isimleri tartışırsa inanın sadece partimize değil, teşkilatımıza değil, en başta bu büyük, kadim davaya haksızlık eder. İsimler de rütbeler de makamlar da mevkiler de bu dava, hareket içinde ehemmiyeti en düşük unsurlardır.


-Benim milletim artık omurgalı siyasetçi istiyor.


-Biz muhalefetin bu zavallı haline bakarak rehavete kapılmayacak ve safları daha sık tutacağız.


-Başbakanlık, bakanlık koltuğu 12 yıl boyunca bizim için ateşten gömlek olmuştur.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2014, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67