13 Nisan'da başlayan ve 21 Nisan'a kadar devam edecek olan 12. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın "Kültüryolu Festivali" kapsamına alınarak daha da büyüdü. Kent merkezi şenliklere ev sahipliği yaparken, Adana'nın yakın ilçeleri de karnaval coşkusuna ortak oldu.

KOZAN'IN DOĞASI ZİYARETÇİLERİ BÜYÜLÜYOR

Narenciyesiyle meşhur Kozan ilçesi, karnavala gelenlerin ilk durağı oldu. Portakal bahçeleri ve muhteşem doğasıyla büyüleyen Kozan'da Bucak Vadisi'ne de ilgi yoğun. Doğanın bin bir güzelliği ve kuş sesleri misafirleri mest ediyor.

Doğada kendiliğinden yetişiyor! Şifasını bilmeyen önünden geçip gidiyor Doğada kendiliğinden yetişiyor! Şifasını bilmeyen önünden geçip gidiyor

Kozan'a gelen Şeyma Gül, "Muhteşem bir doğa var. Nisan ayı Adana'da çok güzel geçiyor. Bucak Mahallesinde doğa ile iç içe muhteşem bir yer. Her yer portakal çiçeği kokuyor" dedi.

Farklı şehirlerden Kozan'a gelen ziyaretçiler de hayranlıklarını dile getiriyor.

Aydan'dan gelen Fatih Çakıcı, "Dün Karnaval alanını gezdik. Bugün Kozan doğal güzelliklerini gezmeye geldik. Çok güzel bir yer. Bucak Mahallesini çok anlatılırdı bugüne kadar gelmediğimiz için pişman olduk. Çok güzel bir yer" diye konuştu. Afyonkarahisarlı Mufide Uzun ise kızının önerisiyle ilçeye geldiğini ve tarihi doğal güzelliklerini gezdiklerini ifade ederek, "Kozan'ı ve Bucak bölgesini çok beğendik. Muhteşem bir doğası var. Hayran kaldık. Afyon'da böyle yerler yok maalesef. Çok mutlu olduk çok beğendik" dedi.