ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 2024'ü "Emekliler Yılı" ilan eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda bakanlık olarak emeklilere yönelik önemli bir adım attıklarını duyurdu.

Bakan Uraloğlu, bakanlığa ait trenlerde emeklilerin seyahatlerinde yüzde 10 indirim uygulanacağını açıkladı. Bu indirimle yaklaşık 16 milyon emekli vatandaşın sosyal ve kültürel aktivitelere katılımlarının teşvik edilmesi hedefleniyor.

EK VAGON İLAVELERİ VE YÜKSEK HIZLI TREN SEFERLERİ

Uraloğlu, yaklaşan Ramazan Bayramı tatil döneminde artan yolcu talebini karşılamak üzere alınan önlemleri de aktardı.

Bayram süresince ek yüksek hızlı tren seferlerinin yanı sıra anahat ve bölgesel trenlerde 18 bin 84 koltuk kapasitesinin artırılacağını belirten Uraloğlu, ek vagon ilaveleriyle de vatandaşlara daha fazla hizmet sunacaklarını ifade etti.

EMEKLİLERİN İKİNCİ YAŞAMLARINA DESTEK

Ulaşımın temel bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan Bakan Uraloğlu, emeklilerin ikinci yaşamlarında fiziksel, ruhsal sağlıkları ve sosyal hayatlarına katkı sağlamak amacıyla bu adımı attıklarını dile getirdi.

Türkiye'nin 85 milyonluk nüfusunun yaklaşık 16 milyonunun emekli olduğuna dikkat çeken Uraloğlu, emeklilerin ülkenin kalkınmasında önemli bir rol üstlendiklerini ve onların rahat bir yaşam sürmelerini sağlamak için çaba gösterdiklerini belirtti.

İYİ UYGULAMALAR İÇİN KOORDİNASYON

Uraloğlu, yerel yönetimler ve diğer bakanlıklarla iş birliği içinde en iyi uygulamaları hayata geçirmek için çalıştıklarını ifade etti.

Kahramanmaraşlı iş adamı TFF Başkanlığına aday oldu Kahramanmaraşlı iş adamı TFF Başkanlığına aday oldu

Emeklilere yönelik indirimli tren seyahatlerinin yanı sıra, onların konforlu ve rahat bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak için çeşitli adımların atıldığını belirten Uraloğlu, bu çabaların emeklilerin yaşam kalitesini artırmaya yönelik olduğunu vurguladı.