Son zamanlarda restoran ve kafelerdeki fahiş fiyat artışı, vatandaşların tepkisini çekmeye başladı. Sosyal medyada yapılan paylaşımlar ve çağrılar büyük ses getirdi. Kısa sürede binlerce kişinin katıldığı boykot hareketi, bu hafta sonu uygulamaya konulacak.

Ah gençlik! Sokağa çıkma yüzünden tartıştığı dayısını katletti Ah gençlik! Sokağa çıkma yüzünden tartıştığı dayısını katletti

FİYATLAR ÇILGINLAŞTI!

Sosyal medyada paylaşılan yemek fişleri, vatandaşların öfkesini körükledi. Bir kurabiyeye 110 TL, bir kahveye ise 200 TL fiyat biçilmesi tepkilere yol açtı. Bu durum, #FahişYemeğeBoykot hastagıyla boykot furyasının başlamasına neden oldu. Vatandaşlar 20-21 Nisan tarihlerinde kafe ve restoranlara gitmeyeceklerini duyurdular.

fahis-fiyata-boykot-hareketi-bugun-basliyor-efod

ÜNLÜLER DE BOYKOTA KATILIYOR!

Ekonomist İris Cibre, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla boykot çağrısına destek verdi. Cibre, "Çoğunluk kararı ile 20-21 Nisan Cumartesi Pazar Cafe ve Restaurantlara gitmiyoruz. Fırsatçılığa son vermek için herkesi katılmaya davet ediyoruz." dedi.

Ünlü televizyoncu Armağan Çağlayan da boykotu destekleyen isimler arasında yer aldı.

sosyal-medya-boylot-vgl9

GANİ MÜJDE'DEN EV KİRALARINA BOYKOT ÇAĞRISI!

Başarılı senarist Gani Müjde, boykot kampanyasına katılarak şu ifadeleri kullandı: "20-21 Nisan tarihlerinde restoranlara gitmeyerek #fahişyemeğeboykot kampanyası başlatanlara helal olsun. Sırada evler var. Bi fahiş yemeğe boykot kampanyasını da evlerdeki yer sofraları için yapmak lazım."

BOYKOT BAŞARILI OLACAK MI?

Herkesin merak ettiği soru ise bu boykotun ne kadar başarılı olacağı. Vatandaşlar gerçekten boykot çağrısına uyacak mı, yoksa bu sadece bir sosyal medya rüzgarı mı olacak?

boykot-2-doxt