Türkiye genelinde, vatandaşların sağlığını korumak amacıyla, gıda üretimi ve satışıyla ilgili yürütülen denetimler hız kesmeden devam ediyor.

MERDİVEN ALTI İMALATHANELERE DARBE: BU KEZ BURSA'DA!

Bu kapsamda son yapılan operasyon, Bursa şehrindeki merdiven altı peynir ve süt ürünleri imalathanelerine yönelikti ve ekipler, bu iş yerlerinin faaliyetlerini incelemek için baskın düzenledi.

bursada-merdivenalti-peynir-uretimi-isyeri-muhurlendi_1

Şeytan duymasın üzülür! Dolandırıcıların yeni tuzağı evlilik Şeytan duymasın üzülür! Dolandırıcıların yeni tuzağı evlilik

HİJYEN SORUNLARI GÖZ ÖNÜNE SERİLDİ

Ekipler, bir yabancı uyruklunun iş yerinde gördükleri manzara karşısında şaşkına döndüler. Çiftehavuzlar Mahallesi Etibank Çıkmazı sokak üzerinde bulunan bir süt ve süt ürünleri üreten iş yerine yapılan denetimde, hijyenik olmayan ürünler tespit edildi.

RUHSATSIZ İŞLETMEYE CEZAİ İŞLEM

Bu iş yerinin kurallara uymadığı tespit edilirken, ayrıca işletmenin ruhsatsız olduğu da ortaya çıktı. Bu nedenle iş yerine ceza uygulanırken, sağlıksız ürünlere el konuldu ve iş yerinin faaliyetleri geçici olarak durduruldu.

Sağlık ve hijyen kontrollerinin devam etmesiyle, vatandaşların güvenli ve sağlıklı gıdalara erişimi korunmaya devam edecek.

bursada-merdivenalti-peynir-uretimi-isyeri-muhurlendi_2

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)