Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde, Binevler ve 23 Nisan mahallelerinde meydana gelen olayda, park halindeki yaklaşık 200 aracın lastiğini patlatan şüpheli veya şüphelilerin yakalanması için polis geniş çaplı bir çalışma başlattı.

Nihat Zeybekçi’nin İsrail ile ticaret sözleri gündem oldu Nihat Zeybekçi’nin İsrail ile ticaret sözleri gündem oldu

GECE SAATLERİNDE MEYDANA GELEN OLAYDA ARAC SAHİPLERİ POLİSE HABER VERDİ

Gece saatlerinde gerçekleşen olayı fark eden araç sahipleri, durumu hemen polise bildirdi. Binevler ve 23 Nisan mahallelerinde park halinde bulunan araçlardan yaklaşık 200'ünün lastiği, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kesici bir aletle patlatıldı. Polis ekipleri olay yerine intikal ederek tutanak tuttu.

POLİS, LASTİK PATLATAN KİŞİ YA DA KİŞİLERİN PEŞİNDE

Polis ekipleri, lastikleri patlatılan araç sahiplerinin şikayeti üzerine harekete geçti. Şüpheli ya da şüphelilerin kimliğini tespit ederek yakalamak amacıyla geniş çaplı bir soruşturma başlatan polis, bölgede detaylı incelemelerde bulunuyor.

MAĞDUR ARAC SAHİBİ: "TEK TEK BIÇAĞI SAPLADI"

Olayın mağdurlarından biri olan Fatih Kılınç, gece saatlerinde yaşananları anlattı. Kılınç, "Gece saat 2-3 civarlarında 40-45 yaşlarında bir kişi geliyor. Eline bıçağı alıp arabaların lastiğine saplayarak yürüyor. Bu civarlarda bütün arabaları gezmiş ve lastiklerini patlatmış. Tespit edilen araba sayısının 200 olduğunu söylüyorlar" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA