Sektörel çeşitliliğin oluştuğu, Tekstil, metal mutfak ve kağıt sektörlerin başını çektiği şehir sanayisinde pandemi ve deprem sürecinde, sanayici-çalışanlarla birlikte mükemmel bir birliktelik yaşadı.

Büyükşehir, Afşin Mezarlığını Bakıma Aldı Büyükşehir, Afşin Mezarlığını Bakıma Aldı

Kahramanmaraş sanayisinin işletmelerinde görev alan çalışanlar; “Kahramanmaraş’ta asgari ücret alan bir çalışanı duymadık. Her zaman asgari ücretin üzerinde maaş verirler. Bayramlarda, pandemi ve deprem sürecinde her zaman işverenlerin desteğini görüyoruz.

İşveren bizlere sahip çıkınca biz de işletmeleri kendi malımız gibi görüp öyle çalışıyoruz. Ekonomik durumları biliyoruz, sanayi kazanırsa işçisi de kazanır. Depremden çıktık, şehrimizin üretime, yatırıma ihtiyacı var. Şehirde işsizlik yoksa tabiki bunda sanayicilerin ve yatırımların büyük katkısı var. Şehrimizi ve şehrimizin her değerini koruyacağız” dediler.

Kahramanmaraş’ta üretime katkı sunmaya devam eden işletmeler ise işçi aramaya devam etti.

Sosyal hakları ve çalışanlarına gösterdiği ilgi ile Kahramanmaraş’ın tekstil alanında faaliyet gösteren Ensar tekstil ile Metal Mutfak Sektöründe faaliyet gösteren Has Cevher yeni çalışma arkadaşları aradığını astıkları afişle duyurdu.

Şehrin iki elit firmasına ise  çalışmak için yüzlerce kişinin başvurduğu öğrenildi.