Ressam Ziver Kaplan, akrilik tekniklerle hazırladığı eserlerinden oluşan “Dinginlik” konulu ilk kişisel resim sergisini SANKO Sanat Galerisi’nde açacak.

Doğayı ve dinginliği sevdiği için eserlerinde genellikle doğayı konu aldığını belirten Kaplan, sergide 21 eserinin yer alacağını söyledi.

Sanatla 45 yıldan beri iç içe olduğunu dile getiren Kaplan, “İlk kişisel sergimi sanata ve sanatçıya verdiği değeri her zaman hissettiren SANKO Sanat Galerisi’nde açacağım için gurur duyuyorum. Gaziantepli sanatseverleri sergi açılışına ve eserlerimi izlemeye davet ediyorum” diye konuştu.

SANKO Park AVM üçüncü katta bulunan SANKO Sanat Galerisi’nde 13 Ocak Cuma günü 17.30’da sanatseverlerin ziyaretine açılacak sergi, 27 Ocak 2023 tarihine kadar gezilebilecek.

ZİVER KAPLAN

Sivas‘ta 1958 yılında dünyaya gelen Ziver Kaplan, 1979 yılında Ankara Gazi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun olmuştur.

Değişik illerde resim öğretmenliği yaptıktan sonra 1994   yılında Kültür Bakanlığı kadrosuna geçen Kaplan, 1994-1998 yılları arasında Yozgat Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Müdürü, 1998-2001 döneminde Burdur İl Kültür Müdürü, 2006-2007 yıllarında Muş İl Kültür ve Turizm Müdürü, 2007-2022 yılları arasında ise Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak görev yapmıştır.

Elektrik Faturanızı Düşürmek İçin Çamaşır Makinesindeki 5 Altın Kural! Elektrik Faturanızı Düşürmek İçin Çamaşır Makinesindeki 5 Altın Kural!

Her zaman sanatla iç içe olan, yurt içi ve yurt dışında onlarca karma fotoğraf ve resim sergisine katılan Kaplan, resmi ve özel davetler üzerine Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Yunanistan, Sırbistan, Macaristan ve Bosna Hersek’te düzenlenen Uluslararası Sanat Sempozyumlarında Türkiye'yi temsil etmiştir.

Aynı zamanda sanat küratörü olan Kaplan, 15'in üzerinde Uluslararası Sanat Çalıştayı organize etmiş, birçok sanatçıya resim sergileri düzenlemiştir.

Doğa hayranı biri olarak, doğanın büyüleyici ve panoramik etkisini tuvallerinde renkçiliği ve soyutlamayı seçerek yansıtan Kaplan, çalışmalarını    özel    atölyesinde    sürdürmektedir.

Editör: TE Bilisim