SANKO Üniversitesi, yeni öğrencilere kapılarını açıyor! Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme dönemi, SANKO Üniversitesi'nde tercih yapmak isteyen aday öğrenciler için başladı.

Bu fırsatı kaçırmak istemeyen adaylar, 12-17 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Ek Yerleştirme Tercih Tanıtım Günleri'nde tercihlerini yapabilecekler.

SANKO Üniversitesi'ni Ziyaret Edin veya Bilgi Alın

Aday öğrenciler ve aileleri, SANKO Üniversitesi'ni hafta içi 09.00-17.00 saatleri arasında veya hafta sonu 10.00-16.00 saatleri arasında ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirler. Ayrıca, (342) 211 65 00 numaralı çağrı merkezini arayarak, www.sanko.edu.tr adresini ziyaret ederek ya da 0530 919 27 65 numaralı WhatsApp hattından da bilgi alabilirler.

Çeşitli Tercih İmkanları

Adaylar, SANKO Üniversitesi'nde çeşitli bölümlerde tercih yapma fırsatına sahiptirler. Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi'nin Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ile Hemşirelik Bölümleri yanı sıra, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun Ameliyathane, Anestezi, İlk ve Acil Yardım ile Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programları için tercih yapabilirler.

Mobil Kütüphane Onikişubat, Dulkadiroğlu ve Türkoğlu’nda Miniklerle Buluştu Mobil Kütüphane Onikişubat, Dulkadiroğlu ve Türkoğlu’nda Miniklerle Buluştu

SANKO Üniversitesi Hakkında Bilgi

SANKO Üniversitesi, Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde lisans düzeyinde eğitim vermektedir. Ayrıca, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü'nde Biyoistatistik ve Anatomi alanlarında doktora programlarına katılma fırsatı sunar. Moleküler Tıp, Hemşirelik, Biyolojik ve Biyomedikal Bilimler, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Tıbbi Mikrobiyoloji, Tıbbi Biyokimya ile Beslenme ve Diyetetik alanlarında tezli yüksek lisans programları da bulunmaktadır. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ise Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, İlk ve Acil Yardım ile Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölümlerinde eğitim vermektedir.

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Yetkilendirmesi

Ayrıca, SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi, 10 ana bilim dalında Tıpta Uzmanlık Eğitimi verme yetkilendirmesine sahiptir. Bu sayede, tıp alanında uzmanlaşmak isteyen öğrencilere geniş bir yelpaze sunar.

SANKO Üniversitesi, geleceğin sağlık profesyonellerini yetiştirmek için donanımlı bir eğitim ortamı sunmaya devam ediyor. Ek yerleştirme döneminde tercihlerinizi yaparak, kariyerinizde yeni bir başlangıç yapmaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Editör: İsa Aslantaş