Kahramanmaraş, adeta asrın felaketi olarak adlandırılan depremlerin etkisi altında sarsılmış olsa da, şehirdeki ticaretin canlanması için esnaf ve Türkiye'nin önde gelen markaları bir araya gelerek çalışmalarını sürdürüyor.

KAHRAMANMARAŞ'TA TİCARET YENİDEN CANLANIYOR

Depremin vurduğu bölgeler arasında yer alan Kahramanmaraş, ticaretin tekrar eski canlılığına kavuşması için yoğun çaba harcıyor. Uzun süredir işlerine ara vermek zorunda kalan esnaf, Kahramanmaraş'ın tek alışveriş merkezinde iş yerlerini yenileyerek depremzedelere destek olmayı ve moral motivasyonlarını yükseltmeyi hedefliyor.

sarar-grubu

SARAR GRUBU, KENTTE YENİDEN SAHNE ALIYOR

Türkiye'nin önde gelen hazır giyim markalarından biri olan SARAR Grubu, Kahramanmaraş'ta bulunan tek kapsamlı mağazasını açarak, depremin ardından şehre umut dolu bir "merhaba" dedi. Açılış ve yeni sezon styling tanıtım organizasyonu, SARAR Grubu'nun Protokol Müdürü Alaattin Çoban'ın ev sahipliğinde gerçekleşti.

"DEPREM BÖLGESİNE KATKI SUNMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ"

Açılışta konuşan SARAR Protokol Müdürü Alaattin Çoban, depremin etkisiyle sarsılan bölgenin hızla toparlanmasına katkı sağlamanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

SARAR Grubu olarak, Kahramanmaraş'a destek olma ve şehri yeniden ayağa kaldırma çabalarını sürdürdüklerini vurguladı.

sarar-grubu-kahramanmaras-acilisi

Kahramanmaraş'ta Kavşaklar Çiçek Bahçesine Dönüştü Kahramanmaraş'ta Kavşaklar Çiçek Bahçesine Dönüştü

KİRİŞÇİ: HAYAT NORMALE DÖNÜYOR

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Vahit Kirişci ise açılışta yaptığı konuşmada, "Bu açılış deprem sonrası hayatın normale döndüğünü gösteriyor. Alışveriş Merkezi bu şehir için önemli ticari ve sosyalleşme merkezi deprem sonrası hızla toparlanmadığını görmek mutluluk verici taktire şayandır." ifadelerini kullandı.

Organizasyona, AK Parti Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı, güvenlik güçleri temsilcileri, üniversite yöneticileri, iş dünyasından isimler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve şehir sakinleri de katılarak desteklerini gösterdi.

kahramanmaras-ticaret-canlaniyor