Sosyal medya platformlarında yapılan provokatif paylaşımlara karşı güvenlik güçleri tarafından sıkı bir denetim başlatıldı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, konuyla ilgili sosyal medya hesabından önemli bir açıklama yaptı.

"PENÇE-KİLİT HAREKÂT BÖLGESİNDE ŞEHİT OLAN MEHMETÇİKLERE YÖNELİK PROVOKATİF PAYLAŞIMLAR"

Bakan Yerlikaya, özellikle Pençe-Kilit Harekât bölgesinde şehit olan Mehmetçiklere yönelik sosyal medya üzerinden yapılan "provokatif amaçlı" paylaşımlara karşı ciddi bir mücadele başlatıldığını duyurdu.

Bu kapsamda, Bölücü Terör Örgütü'nü (BTÖ) öven, propagandasını yapan ve yanıltıcı bilgileri yaydığı tespit edilen 60 hesap yöneticisi ve kullanıcısının şüpheli olduğu belirlendi.

YURT DIŞINDA BULUNAN 53 ŞÜPHELİYE ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI

Yapılan çalışmalarda, 53 şüphelinin yurt dışında olduğu tespit edildi ve haklarında adli işlemler başlatıldı.

Bu kişilere yönelik yasal süreçlerin başlatılmasıyla ilgili olarak güvenlik güçleri titiz bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN BAŞARILI OPERASYON

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlıkları koordinesinde yürütülen operasyonlarda, tespit edilen 7 şüpheliye yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 4 kişi yakalandı. 3 şüphelinin yakalanma çalışmalarının ise hala devam ettiği belirtildi.

"ALLAH AYAKLARINA TAŞ DEĞDİRMESİN"

Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerin başarısı sebebiyle Bakan Yerlikaya, "Allah ayaklarına taş değirmesin" temennisinde bulundu.

Şoke eden iddia! Eşini görüntülü sohbet sitesinde çalıştırdı Şoke eden iddia! Eşini görüntülü sohbet sitesinde çalıştırdı

Güvenlik güçleri, sosyal medya üzerinden yapılan provokatif paylaşımlara karşı etkin bir şekilde mücadelesini sürdürmeye devam ediyor.